Елеватор
Головне:
Елеватор

ДПЗКУ зменшила відсоток за користування авансовими коштами за програмою весняного форварду

ДПЗКУ зменшила відсоток за користування авансовими коштами за програмою весняного форварду

Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) зменшила коефіцієнт за користування авансовими коштами в рамках програми весняного форварду.

Про це повідомила під час круглого столу «Держава та сільгоспвиробники: що потрібно українському фермеру» начальник відділу форвардних закупівель ДПЗКУ Наталія Головань.

«У цьому році ми як ніколи йдемо назустріч українському фермеру. Так, за рішенням Форвардного комітету ДПЗКУ в рамках програми весняного форварду з метою зниження фінансового навантаження на сільгоспвиробників коефіцієнт за користування авансовими коштами було зменшено з 1,06 до 0,89 грн. по пшениці, ячменю й кукурудзі та з 2,05 до 1,71 грн. – по сої за 1 тонно/день, – зазначила Наталія Головань. – Якщо перекласти на мову фінансистів, це приблизно відповідає зменшенню відсоткової ставки з 15% до 12,5% річних».

Нагадаємо, що в рамках форвардної програми ДПЗКУ планує в два етапи проавансувати сільгоспвиробників на загальну суму у понад 1 млрд грн., закупивши до 200 тис. тонн продовольчої та фуражної пшениці, 200 тис. тонн кукурудзи та до 150 тис. тонн ячменю та сої.

Паралельно з форвардною програмою закупівель зернових майбутнього врожаю у ДПЗКУ наразі діє програма закупівель зерна за подвійними складськими свідоцтвами. Ця програма дає можливість виробнику отримати частину коштів у день оформлення заставного свідоцтва. Решту виробник отримає протягом 60 днів після дня оформлення свідоцтва.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!