Елеватор

ДПЗКУ потрібно приватизувати попри низьку ринкову вартість – Микола Сольський

Голова аграрного комітету Верховної Ради України Микола Сольський переконаний, що акціонерне товариство «Державна продовольчо-зернова корпорація України» потрібно приватизувати. Про це він заявив під час конференції «Як стимулювати інвестиції в економіці та підвищити ефективність державними ресурсами».

«Моя особиста позиція – ДПЗКУ потрібно приватизувати. Я не бачу сенсу в утриманні державного трейдера. Я не бачу, чим саме державний трейдер принесе користь аграрному ринку чи державі», – сказав Сольський.

При цьому він визнав, що перешкодою для приватизації держкорпорації наразі є китайський кредит, з поверненням якого у ДПЗКУ є великі проблеми.  З одного боку, важко знайти власника, який погодиться взяти на себе зобов’язання за кредитом, з іншого, навряд чи з приватизацією погодиться китайська сторона, хоча кредитні кошти отримані під державні гарантії.

Також приватизації не сприяє низька ринкова вартість ДПЗУ, через що грошами від його продажу не вдасться ані поповнити держбюджет, ані розрахуватися з кредиторами.

«Вартість цього підприємства на ринку – 150-200 мільйонів доларів США, та й це у кращому разі. Але багато залежатиме від того, як продавати – частинами чи разом. Я вважаю, що потрібно продавати кожне підприємство ДПЗКУ окремо, адже, якщо разом, то буде дуже великий дисконт», –  зазначив Сольський.

Як повідомляв AgroTimes, Кабінет міністрів розпорядженням №1329-р від 21 жовтня 2020 року виключив  АТ «Державна продовольчо-зернова компанія України» з переліку об’єктів великої приватизації. Раніше Фонду державного майна України було доручено продовжити приватизацію об’єктів державної власності, включених до переліку, рішення про приватизацію яких були прийняті в 2018 році, в тому числі й ДПЗКУ.

Державна продовольчо-зернова корпорація є власником найбільших потужностей зі зберігання зерна в Україні – понад 3,6 млн. тонн. До складу ДПЗКУ входять Одеський зерновий термінал і Миколаївський портовий елеватор, 24 лінійних елеватори, 18 комбінатів хлібопродуктів, 17 млинів, один круп’яний і два комбікормових заводи.

Читайте також: Збиток ДПЗКУ за перший квартал 2020 року зріс учетверо