Елеватор

Для з'ясування обставин заволодіння 2 млрд грн «Аграрного фонду» проведуть позапланову ревізію в Розрахунковому центрі

Для з'ясування обставин заволодіння 2 млрд грн «Аграрного фонду» проведуть позапланову ревізію в Розрахунковому центрі

Печерський районний суд задовольнив клопотання Генеральної прокуратури України (ГПУ) про призначення позапланової виїзної ревізії в ПАТ «Розрахунковий центр з обслуговування договорів на фінансових ринках» для з’ясування обставин заволодіння групою осіб коштами ПАТ «Аграрний фонд» на суму понад 2 млрд грн.

Відповідне рішення ухвалено судом 23 березня й оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Обґрунтовуючи клопотання, сторона кримінального провадження зазначила, що головний слідчий ГПУ проводить досудове розслідування за підозрою колишнього глави Національного банку України (НБУ), позначеного в кримінальній справі як «особа 3», і колишнього голови правління ПАТ «Реал Банк» (особа 4) у вчиненні кримінальних злочинів.

Зокрема, особа 3 за попередньою змовою з особами 4, 5, 6, 7 та іншими особами, брала участь у злочинній організації, заснованій особою 5, з метою вчинення тяжких і особливо тяжких злочинів, а також була співвиконавцем скоєних цією організацією злочинів.

Указані особи незаконно заволоділи коштами «Аграрного фонду» на загальну суму 2 млрд 69,194 млн грн. шляхом укладання фіктивних договорів купівлі-продажу облігацій внутрішньої державної позики між «Брокбізнесбанком» і «Аграрним фондом» і договорів прямого репо з НБУ.

У зазначеному злочині, окрім глави НБУ, брав участь також заступник глави центробанку – особа 8 і голова правління «Аграрного фонду» – особа 9.

У зв’язку з цим слідчий повідомив про потребу встановити ряд обставин щодо службових осіб РЦ, які забезпечували виконання операцій прямого репо з ОВДП 12 лютого і 13 лютого 2014 року або були причетні до їх проведення.

Суддя ухвалив задовольнити клопотання та притягнути до ревізії представників НБУ і НКЦПФР на термін з 10 квітня до 1 травня 2017 року.

Згідно з рішенням суду, під час ревізії необхідно встановити обставини укладення та виконання РЦ угоди з «Брокбізнесбанком» про клірингове обслуговування від 31 жовтня 2013 року, доповнення до вказаної угоди від 12 лютого 2014 року й угоди про відкриття та обслуговування кореспондентського рахунку від 31 жовтня 2013 року, а також інших угод.

Суд також постановив визначити обставини укладення і виконання РЦ фінансово-господарських договорів із ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» (Київ) і ПАТ «Аграрний фонд» у частині операцій із зазначеними ОВДП; установити обставини надходження 12 і 13 лютого 2014 року розпоряджень від «Брокбізнесбанку» та компанії «Інвестиційний капітал Україна», обставини блокування зазначених ОВДП, здійснення розрахунків за вказаними цінними паперами, обставини взаємовідносин із депозитарієм НБУ щодо надання та підтвердження клірингової відомості та підтвердження завершення розрахунків, обставини формування та надання платіжних документів, якими супроводжувалися операції.

Окрім цього, необхідно встановити обставини ухвалення рішення та проведення операцій щодо надання «Брокбізнесбанку» додаткового грошового ліміту в сумі понад 2 млрд грн.. для купівлі банком указаних ОВДП в Аграрного фонду, обставини погашення банком додаткового грошового ліміту; установити рух ОВДП 12 і 13 лютого 2014 року, стан фінансової дисципліни та бухгалтерського обліку РЦ, а також провести зустрічні перевірки суб’єктів господарювання щодо здійснення між ними і РЦ фінансово-господарської діяльності, а саме ПАТ «Аграрний фонд», НБУ, «Інвестиційний капітал Україна», «Укрексімбанк», «Ощадбанк» і «Брокбізнесбанк».

Суд розпорядився надати працівникам Державної аудиторської служби й особам, залученим до проведення ревізії, дозвіл на розкриття РЦ, «Ощадбанком», НБУ, «Брокбізнесбанком» банківської таємниці.

Постанова суду оскарженню не підлягає.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!