Держпідприємства Мінагрополітики у 2015 році значно покращили свої фінрезультати
У 2015 році держпідприємства зі сфери управління Мінагрополітики України значно покращили свої фінансові результати. Такий висновок випливає з аналізу річної фінансової звітності, яка була надана цими ДП. Позитивних результатів вдалося досягти завдяки зміні підходів до управління ДП, запроваджених екс-міністром аграрної політики та продовольства Олексієм Павленком.
Так, за 2015 рік фінансову звітність надали 84 аграрних ДП. Разом з тим, не надали звітність 372 підприємства, в тому числі: 77 установ; 35 ДП, що розташовані в зоні проведення АТО та на тимчасово окупованій території АР Крим; та 11 держпідприємств, які Мінагрополітики у минулому році передало до Фонду державного майна України для подальшої приватизації.
Згідно наданих звітів за 2015 рік великі та малі державні підприємства отримали:
• чистий дохід в розмірі 3,9 млрд грн (минулого року цей показник був – 3,6 млрд грн). Найбільша питома вага припадає на ДП “Укрспирт”, а саме 48%, що склало 1, 86 млрд грн;
• чистий прибуток в розмірі 69 млн грн. А в 2014 році підприємства отримали збиток в розмірі 587 млн грн.
Прибуток отримали 40 підприємств. Найбільшу питому вагу у формуванні прибуткової діяльності підприємств займають:
1. ПАТ “Аграрний фонд” – 329 млн грн;
2. ДП “Артемсiль” – 99, 7 млн грн;
3. ДП “Науково-дослідний, виробничий агрокомбiнат “Пуща-Водиця” – 44, 3 млн грн.
Нагадаємо, що у 2015 році за ініціативи екс-міністра аграрної політики та продовольства Павленка, призначення керівникків аграрних ДП відбувалось виключно за результатами відкритих конкурсів. Також була впроваджена система контролю та постійного моніторингу за фінансово- господарською діяльністю ДП (разом з тим Мінагрополітики не втручалось у операційну діяльність підвідомчих ДП). Крім того, Олексій Павленко взяв курс на масштабну приватизацію держпідприємств, а головним завданням новобраних директорів ДП стала комплексна підготовка ввірених ДП до приватизації.
Додати коментар