«Дельта Вілмар» призупинила будівництво олійноекстракційного заводу через дії вимагачів
Виробник олієжирової продукції «Дельта Вілмар» призупинив інвестиційний план із будівництва заводу вартістю $150 млн через дії благодійної організації, яка вимагала в компанії гроші.
Про це заявив глава ради директорів «Дельта Вілмар» Дхруба Чаран Панда.
Він повідомив, що після оприлюднення своїх планів будівництва заводу в порту «Южний» (Одеська область) компанія отримала лист від благодійної організації з пропозицією за плату «сприяти у вирішенні питань із неправомірними діями правоохоронних органів», проте залишила його без відповіді.
«На наш подив, через місяць ми отримали інформацію, що ця організація звернулася до прем’єр-міністра з вимогою припинити будівництво заводу в порту «Южний», яке ми планували, – зазначив Дхруба Чаран Панда. – Потім із періодичністю кілька листів на місяць ця організація почала скаржитися на нас президенту, органам ДФС, митній службі, іншим структурам. До нас постійно приходили інспектори з перевірками».
За словами глави ради директорів «Дельта Вілмар», пізніше благодійна організація «пішла ще далі і направила свої скарги до Митного і Податкового комітетів Індонезії, Комісії з цінних паперів США, фондової біржі Сінгапуру, де зареєстрована наша материнська структура».
Дхруба Чаран Панда повідомив, що 5 січня компанія отримала інформацію від своєї материнської структури Wilmar International щодо поданого благодійною організацією позову до Вищого суду Джакарти зі звинуваченнями в контрабанді та відмиванні грошей.
«Це викликає стурбованість наших акціонерів, і, навіть незважаючи на меморандум, який ми підписали з держадміністрацією Одеської області, ми припиняємо всі подальші дії по реалізації нашої інвестиційної програми до розгляду цього питання по суті», – сказав він.
Нагадаємо, «Дельта Вілмар» в жовтні 2017 року заявила про плани будівництва олійноекстракційного заводу в морському порту «Южний» загальною потужністю переробки понад 600 тис. тонн на рік, а також причал з перевалювання олії та шроту потужністю до 3 млн тонн на рік і підписала відповідний меморандум з керівництвом Одеської області.
Додати коментар