Елеватор

Через вимкнення електроенергії продуктивність елеватора падає, - думка

Через вимкнення електроенергії продуктивність елеватора падає, - думка

Вимкнення електроенергії за графіками навіть на чотири години є критичним для елеватора.

Таку думку в журналі The Ukrainian Farmer висловив  директор елеватора  ТОВ «Захід-Агропром» (Рівненщина) Олександр Якуба.

За його словами альтернативи  централізованому електропостачанню на підприємстві  немає. Натомість з генераторами на ринку  велика проблема: в Україні їх уже  немає, а на замовлення стоять великі  черги. «Тому в разі відсутності світла  будемо простоювати й ми», – констатував Олександр Якуба. 

Він уточнив, що вимкнення електроенергії за графіками навіть на чотири години є критичним для елеватора. Адже всі виходять  на потоки й працюють, намагаючись  не вимикати сушарки.

«Найбільше енергоресурсів витрачається  під час пуску: доки сушарка розігріється, ви фактично марно витрачаєте  електроенергію й газ. Ми намагаємося працювати безперервно протягом  кількох діб, зупиняємося для огляду  й знову запускаємо роботу сушарки», – уточнив Олександр Якуба. 

За його словами, через вимкнення світла продуктивність падає колосально.

«Адже потрібно вдвічі зменшити вологість кукурудзи — наразі ми приймаємо зернову  з вологістю 30%. Звісно, сподіватимемося на те, що встигнемо зібрати  й посушити кукурудзу до масових  вимкнень. Поготів, що цього року  не так багато засіяно пізніми культурами. Та й соняшник, може, постоїть  і трохи підсохне. А далі вже будемо  підлаштовуватися. Іншого виходу  немає», – додав Олександр Якуба. 

Нагадаємо, сонячні панелі дозволять зменшити навантаження  на електромережу.