Елеватор

«Агропродсервіс» збільшить посіви цукрових буряків, сої та гороху

«Агропродсервіс» збільшить посіви цукрових буряків, сої та гороху

ПАП «Агропродсервіс» зібрав урожай ранніх зернових культур не менше, ніж минулого року. Хоча нинішній рік не повністю виправдав сподівання компанії, зауважив директор компанії Андрій Баранов.

«Взнаки далися складні погодно-кліматичні умови. Другий рік підряд ми працювали в умовах серйозної засухи. Але в цілому ми задоволені результатами ранніх зернових культур і зібрали їх не менше, ніж минулого року, – зазначив він у інтерв’ю на сайті компанії. – Середній урожай озимої пшениці по компанії складає 7,5 тонни/га, майже 7 тонн – ярого ячменю і понад 3 тонни – озимого ріпака».

На наступний рік, за його словами, «Агропродсервіс» ставить перед собою завдання вийти на врожайність зернових 10 тонн/га.

Аномальні погодні умови негативно відбилися й на врожаї цукрових буряків, кукурудзі та сої, розповів Андрій Баранов. «Дві останні культури від засухи постраждали особливо. Відтак сої на круг отримали трохи більше 2 тонн. Аналогічна ситуація і з кукурудзою. Її врожайність дещо нижча минулорічної – від 6 до 11 тонн/га», – зазначив він.

Цукрові буряки вимагають найбільше уваги і витрат, але водночас є найприбутковішими, наголосив керівник «Агропродсервісу». «Навіть при цьогорічних аномаліях майже 60 тонн/га при середній цукристості 18,5%, які ми отримали, дають змогу говорити про рентабельність цієї культури», – стверджує він.

Андрій Баранов зауважив, що посіви цукрових буряків не можна миттєво збільшити. «З урахуванням погодних умов, можемо прибавити їх площі на 10-15%, хоча партнери з «Радехівського цукру» спонукають нас до збільшення посівних площ, – сказав він. – Їх можна зрозуміти, адже в наступному році заводам цієї компанії потрібно буде 2 млн тонн цукросировини. Для порівняння: нинішнього року «Агропродсервіс» виробив її 220 тис. тонн».

У 2017 році, за словами Андрія Баранова, компанія збільшить площі під соєю до 7 тис. га. Щоб забезпечити роботу власного соєпереробного заводу, планується закуповувати сировину для переробки і від агропідприємств Тернопільщини.

Є плани і щодо збільшення наступного року посівних площ під горохом. «Він користується великим попитом на ринку і є ефективним попередником під озимину», – пояснив Андрій Баранов.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!