Агентство Fitch підтвердило рейтинги МХП на рівні «CCC»

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило на рівні «CCC» довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній і національній валюті «Миронівського хлібопродукту» (МХП).
Агентство повідомляє, що довгостроковий РДЕ в національній валюті відчуває тиск з боку слабкої позиції ліквідності у МХП, ризиків, пов’язаних із залежністю від української економіки, високого валютного ризику і ризику рефінансування, а також невеликого запасу гнучкості для левериджу в рамках ковенантів єврооблігацій і помірно агресивної фінансової політики.
«Водночас стійка модель бізнесу компанії і експорт, що зростає, є факторами підтримки її (компанії. – Ред.) кредитоспроможності», – додає Fitch.
Агентство прогнозує, що співвідношення чистого боргу до EBITDA у МХП може перевищити граничний рівень, зазначений у ковенантах за єврооблігаціями, утричі в 2016 році і залишитися вище цього рівня в 2017-2018 роках із урахуванням очікуваного агентством зниження EBITDA і обмежених можливостей щодо скорочення боргу, враховуючи великі інвестиції, плановані в рамках другої черги Вінницького проекту, і високих дивідендів.
«Проте такий рівень левериджу не буде порушенням ковенантів, допоки компанія не залучить додатковий борг у розмірі понад $160 млн, який допускається, в залежності від цілей, у документації по єврооблігаціях», – уточнює Fitch.
Агентство прогнозує скорочення EBITDA у МХП приблизно до $370 млн у 2016 році з $437 млн у 2015 році, зважаючи на ослаблення середніх цін на м’ясо птиці, більш високих витрат виробництва і зменшення обсягів відшкодування ПДВ у рамках спеціального режиму ПДВ після зміни законодавства з 2016 році.
У Fitch вважають, що, якщо не відбудеться відновлення світових цін або стійкого покращення врожайності сільськогосподарських культур, помітне відновлення EBITDA у МХП може бути досягнуто тільки в результаті інвестицій в розширення виробничих потужностей усегменті м’яса птиці і збільшення земельного банку.
Також агентство звертаєт увагу на істотну валютну невідповідність, яка продовжує чинити тиск на кредитоспроможність МХП через те, що борг компанії номінований у доларах США й євро, в той час як прибуток у твердій валюті становить, за оцінками агентства, лише близько 30% EBITDA групи.
Обсяги експорту м’яса птиці швидко ростуть (на 31% у першій половині 2016 року до аналогічного періоду попереднього року), однак зниження світових цін на м’ясо птиці стримує зростання виручки в твердій валюті.
У своїх розрахунках Fitch прогнозує курс гривні до долара США на рівні 25,5 у 2016 році; 28 – у 2017 році і 30,5 – у 2018-2019 роках.
Додати коментар