Елеваторне обладнання від «Лубнимаш» відрізняється своєю якістю й надійністю, що доводить багаторічний досвід його експлуатації
Розширення потужностей
Елеваторне обладнання від «Лубнимаш» відрізняється своєю якістю й надійністю, що доводить багаторічний досвід його експлуатації.
Елеватор є серцем будь-якого агропідприємства: туди струмками стікається вирощене з любов’ю збіжжя, щоб згодом високоякісні партії попрямували до українських споживачів або за кордон.
Елеваторні потужності великого виробника та експортера агропродукції Cygnet становлять 104 тис. тонн. Маючи елеватор у с. Андрушки (Житомирщина), згодом у компанії вирішили побудувати ще один — у с. Козятин Вінницької області.
Про діяльність елеватора на Вінниччині в інтерв’ю для The Ukrainian Farmer розповів генеральний директор холдингу Cygnet Ігор Шилюк.
— Пане Ігорю, чому в Cygnet, маючи один елеватор, вирішили будувати ще один?
— Cygnet має 29 тис. гектарів земель в обробітку. Наш земельний банк розташовано у двох районах Житомирської та двох районах Вінницької областей. У 2013–2014 рр. ми побудували елеватор на Житомирщині, де зберігаємо як власне зерно, так і від поклажодавців. На цей елеватор завозили зерно з усіх своїх активів. 2020 року з метою оптимізації витрат на логістику врожаю ми збудували та ввели в експлуатацію першу чергу елеватора в іншій частині свого земельного банку — в с. Козятин Вінницької області потужністю зберігання 40 тис. тонн. Загальна планова потужність підприємства становить 75 тис. тонн. Елеватор у Козятині також дозволив розширити коло потенційних поклажодавців.
— З якими культурами працює елеватор на Вінниччині?
— Наразі елеватор у Козятині орієнтований як на власне зерно, так і на давальницьке. Ми постійно працюємо над збільшенням обсягу від зовнішніх поклажодавців.
У Козятині цього сезону працюємо з пшеницею, ячменем, соняшником і соєю. Проте основною культурою нинішнього року є кукурудза.
— Як проти минулого року змінилась вартість зняття тонно-відсотка?
— Практично не змінилась. Крім того, цього року зерно сухіше, ніж торік.
— Розкажіть детальніше про обладнання елеватора.
— Згідно з проєктом, елеватор має шість силосів для зберігання сухого зерна загальною місткістю до 75 тис. тонн, силоси для вологого зерна та зерновідходів тощо. Продуктивність транспортних систем становить 250 т/год. Також на підприємстві працюють пункти навантаження зерна у залізничні вагони й автомобільний транспорт. Власний теплотяг забезпечує своєчасну подачу-забирання вагонів для завантаження зерном на території підрозділу. Елеватор має сертифіковану лабораторію з якісними приладами та кваліфікованим персоналом.
— Чим керувались, обираючи виробників обладнання?
— Обрати виробників обладнання було непросто, адже крім надійності ми враховували якість сервісного обслуговування, наявність запасних частин, можливості конструкторських бюро вітчизняних виробників елеваторного обладнання. Перевагу віддали ПП «Лубнимаш». Контракт на постачання обладнання було виконано вчасно та якісно. Майже п’ятирічний досвід експлуатації цього обладнання підтвердив наш вибір, і сьогодні ми не маємо ніяких технічних проблем в експлуатації всієї лінійки обладнання від «Лубнимаш».
— Яка продуктивність сушарки та на якому виді палива вона працює?
— Перша черга елеватора складається з однієї шахтної зернової сушарки італійського виробництва продуктивністю 100 т/год. Від початку експлуатації елеватора вона працювала на природному газі. Але 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення, було ухвалено рішення про переведення сушарки на альтернативне біопаливо — пелети. Коли впроваджували цей проєкт, облаштували лінію подачі палива (пелет) і встановили додаткову систему контролю роботи сушарки. Вважаємо таке рішення економічно доцільним.
— Автоматизація значно полегшує роботу на елеваторі. Які процеси повністю автоматизовано?
— Елеватор має власну автоматичну систему керування. Практично всі технологічні процеси автоматизовано, за винятком відбору зразків для лабораторних досліджень і деяких інших дрібних операцій.
— Як розв’язуєте питання безперервної роботи під час стабілізаційних вимкнень електроенергії? Чи розглядаєте встановлення сонячних панелей, когенераційних установок тощо?
— На елеваторі маємо потужний дизель-генератор, який дозволяє працювати в періоди вимкнень. А ось уведення в експлуатацію когенераційного обладнання не розглядаємо через його високу вартість і бюрократизований процес, зокрема й щодо приєднання до мережі енергоринку. Натомість плануємо встановити сонячну електростанцію для закриття потреб в електроенергії лабораторії й офісу.
— До введення в експлуатацію персонал елеватора на Вінниччині пройшов підготовку на підприємстві Cygnet в Андрушках. Скільки працівників наразі залучено в роботі елеватора в Козятині?
— На елеваторі працюють 36 працівників, половина з них — заброньовані. Питання браку кадрів вирішуємо через систему внутрішнього навчання. На напрями, які потребують мінімальної кваліфікації, беремо персонал без досвіду, а далі — навчаємо й доручаємо вже більш кваліфіковану роботу.
— Ураховуючи те, що 2020 року було зведено першу чергу елеватора, чи має компанія Cygnet наміри будувати другу чергу?
— Ковід і повномасштабна війна змусили нас переглянути плани, але щойно ситуація стабілізується, ми плануємо добудувати другу чергу.
ФАХОВА ДУМКА
Олександр Плескач, заступник директора ПП «Лубнимаш»
Наша співпраця із Cygnet розпочалась 2018 року — тоді для одного з їхніх елеваторів ми виготовили металоконструкцію, два силоси на залізничне відвантаження та зачисні шнеки під замовлення. А 2020-го Cygnet звернувся до нас із замовленням для нового елеватора місткістю 40 тис. тонн. Ураховуючи особливості ґрунту, силоси встановили на фундамент із двома перекриттями. Крім того, спеціально для Cygnet ми розробили розширені вентиляційні канали, що дозволило збільшити загальну площу аерації силоса зі стандартних 15 до 36%. На замовлення виготовляли силоси різного типорозміру та різної місткості — від 25 до 12 тис. тонн.
Зазвичай із клієнтами в «Лубнимаш» установлюються тривалі партнерські відносини: компанії звертаються до нас, коли розширюють потужності або ж купують сучасніші моделі обладнання.
І ми справді маємо певні переваги на ринку. Зокрема, для силосів використовуємо конструкційну оцинковану сталь 350 г/м² європейського виробництва.
Вага наших силосів значно більша, ніж у всіх виробників. Таким чином створюємо запас металомісткості, щоб конструкція витримала снігове навантаження, землетруси, які почастішали в Україні, інші непередбачувані ситуації й, відповідно, подовжується строк їх експлуатації.
Оскільки дахи в силосах є одним із найважливіших елементів, ми приділяємо їм велику увагу. Всі дахи наших силосів робимо з оцинкованої сталі 450 г/м² від SSAB (колишній — Ruukki) — цю компанію визнано найкращою у світі.
Також пропонуємо нашим замовникам крівлі силосів, виготовлені з оцинкованого металу, що має спеціальне покриття Pural. Цей захисний шар забезпечує додатковий захист від механічних пошкоджень, ультрафіолету, опадів і домішок, що містяться в повітрі. А ще він не відшаровується від оцинкованої сталі. Не дарма компанія-виробник SSАB дає гарантію на цей продукт протягом 50 років на наскрізну корозію.
Компанія «Лубнимаш» постійно оновлює лінійку елеваторного обладнання. Зокрема, ми запустили серію сепараторів потужністю 100 та 200 т/год.
Також модифікували зерносушарки продуктивністю до 100 т/год, розробили 150 та 200 т/год.
Нині набуває популярності серед клієнтів значний перелік транспортного обладнання «Лубнимаш» різних модифікацій для різних продуктів переробки зернових та олійних. Оскільки там доволі агресивне середовище, використовуємо для конструкцій неіржавну сталь, спеціальні ковші та ланцюги. Це обладнання здатне працювати й ц приміщенні, і на вулиці.
Також активно нині впроваджуємо бункери для відвантаження на залізничні вагони європейського зразка. Тому наша продукція має попит у великих, середніх і малих підприємствах. Напевне це доводить, що наше обладнання працює в кожному регіоні України, та з року в рік ми нарощуємо обсяги виробництва.
www.lubnymash.com
[email protected]