Техніка
Головне:
Техніка

Робота за мінімальною технологією та надійність експлуатації VEGA 8 PROFI від ELVORTI

Передусім — надійність і точність висіву

Передусім — надійність і точність висіву

Робота за мінімальною технологією та надійність експлуатації VEGA 8 PROFI від бренду ELVORTI — це той «козир», що забезпечить продуктивність посівної за будь-яких умов.

Зниження кількості опадів і скорочення агротехнічного «вікна» навесні зумовлюють підвищені вимоги до висіву просапних культур. Відтак знадобиться хороша сівалка за адекватні гроші, якою можна зайти в поле й оперативно його засіяти, отримавши своєчасні дружні сходи.

«Я віддаю перевагу українській техніці, — каже Володимир Комайгородський, керівник фермерського господарства „Володимир”, що на Кіровоградщині. Господар не бачить сенсу переплачувати за іноземний бренд, якщо український агрегат чудово виконує свою роботу. — Обираючи нову просапну сівалку, ми кілька разів спеціально їздили на виставки. Сподобалася VEGA 8 PROFI від ELVORTI, яку, зрештою, й вирішили придбати».

Урахували тренди

Володимир Комайгородський зауважує, що не помилився у своєму виборі. І, власне, має для цього неабиякі аргументи. Пневматична напівпричіпна сівалка VEGA 8 PROFI — це оптимальна сівалка для сівби кукурудзи, соняшнику, сої й інших просапних культур у господарствах площею від 500 до 2000 га.

Її конструкція враховує сучасні тренди ґрунтообробітку. Притискне зусилля на секцію сошника до 280 кг легко пробиває вкритий рослинними рештками щільний верхній шар ґрунту. Дводисковий сошник із бористих сталей підвищеної твердості й надійності чітко висіває навіть у твердий ґрунт.

Завдяки тому, що вентилятор установлено на причіпному пристрої, унеможливлюються ламання кардана на розворотах, а також немає потреби вимикати ВВП трактора, що усуває втрату посівного матеріалу й зменшує час на розвороти.

«Чим мені особисто подобається ця сівалка? Вона чітко витримує задані налаштування. Якщо є волога в ґрунті, отже, точно сіємо на глибину 3–4 см, якщо потрібно покласти насіння глибше — маємо 7–8 см. Потрібно розподілити по шість насінин на один метр — є, треба по сім насінин — зроблено. А двійника на кукурудзі чи соняшнику треба буде довго пошукати», — розповідає старший механік ФГ «Володимир» Володимир Мельник.

Ефективна конструкція

Особливістю конструкції пневматичної сівалки VEGA 8 PROFI є висівний апарат PROFI, що має оригінальну конструкцію. Він забезпечує точне однозернове дозування насінин. Разом із тим, завдяки наявності верхнього та нижнього регульованих скидачів насіння повністю унеможливлюється поява «двійників».

«Висівний апарат має оглядове вікно для зручності, й взагалі він дуже простий у налаштуванні та обслуговується без спеціалізованих інструментів. Конструкція сівалки продумана таким чином, що на корпус висівного апарата немає жодного навантаження і, відповідно, ризику щось пошкодити», — додає старший механік ФГ «Володимир».

Минулого сезону сівалка VEGA 8 PROFI засіяла на полях ФГ «Володимир» 200 га кукурудзи і 370 га соняшнику.

«Сівалку ми агрегатуємо з трактором МТЗ-1221, хоча вона може нормально працювати з рушієм потужністю від 80 к. с. Витрати пального в середньому 6 л/га. Приємно вразила продуктивність роботи VEGA 8 PROFI, яка протягом світлового дня в середньому становила 30–32 га. Менше за 25 га у нас не було», — розповідає Володимир Комайгородський.

Витрата пального VEGA 8 PROFI, як порівняти з аналогічними моделями на ринку, в середньому є нижчими на 25–30%. Це зумовлено, зокрема, істотно меншою масою агрегата. Використання високоміцних труб європейських сталей дозволило знизити вагу конструкції рами за одночасного збільшення її міцності й жорсткості, що призвело до підвищення економічності роботи сівалки з трактором.

VEGA 8 PROFI оснащено пластиковими бункерами. Вони стійкі до корозії та вібрації й не потребують додаткового фарбування. Всі інші елементи сівалки пофарбовано на данській лінії порошкового фарбування, якість якого становить від 8 років і більше.

Сукупний обсяг бункерів для насіння становить 416 л, а для добрив — 680 л. Відповідно, за норми висіву рослин 5 насінин на 1 погонний метр агрегат без зупинок засіває по 19–20 га.

Працює на «відмінно»

Керівник і головний інженер ФГ «Володимир» показують фотографії сходів кукурудзи й соняшнику на полі, засіяному сівалкою ELVORTI.

«Рослинки стоять рівномірно, і всі — одна в одну! Що мені ще подобається — електроніка тут працює просто на „відмінно”. Якщо десь забився сошник, чи ще щось трапилося, механізатор отримує сигнал і ліквідує проблему. Тому просіви в роботі VEGA 8 PROFI просто неможливі, так само як і нерівномірний висів», — розповідає Володимир Комайгородський.

За дотримання заданих налаштувань під час сівби та, зокрема, недопущення просівів під час роботи відповідає вже добре відомий на ринку інформаційний пристрій HELIOS. Пристрій контролює і записує параметри висіву, що забезпечує можливість оперативного коригування відхилень.

Аграрії дуже задоволені багатою базовою комплектацією VEGA 8 PROFI. З нею, до слова, не йдуть у жодне порівняння чимало інших моделей, представлених на ринку. Сівалка ELVORTI постачається до господарств із п’ятьма комплектами висівних дисків, комплектом прорізних дисків, комплектом грудковідводів, інформаційним пристроєм HELIOS і транспортним пристроєм.

Гарантія виробника на VEGA 8 PROFI становить 1000 га або 2 роки експлуатації, що можна назвати унікальною пропозицією на ринку. Річ у тім, що на тривалість гарантії вплинула вже згадана підвищена міцність сошників із бористих сталей, посилена надійність рами, а також застосування імпортних підшипників із підвищеним ступенем захисту від пилу й бруду.

***

Найкраща реклама для сівалки — це передусім відсутність нарікань і зауважень. Як каже пан Володимир Комайгородський, із року в рік він дедалі більше переконується в ефективності техніки українського виробництва: «Вивели агрегат в подисковане поле, засипали в бункер насіння й міндобрива, встигли покласти насіння на задану однакову глибину у вологу землю — маємо результат! Не потрібно „розважатися” з налаштуваннями, автономною гідравлікою, міняти сошники, мізкувати над примхливою електронікою чи чимось ще».

Переваги VEGA 8 PROFI, як і в інших агрегатів ELVORTI, полягають у тому, що високотехнологічні рішення у їхню конструкцію інтегровано саме там, де це справді потрібно. Робота за мінімальною технологією та надійність експлуатації з дотриманням абсолютної точності висіву, постійна наявність запасних частин — це той «козир», з якого можна впевнено «пройти» посівну кампанію за будь-яких умов.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Журнали