Тваринництво

Автоматизовані системи допомагають підвищити рентабельність молочної ферми

На крок попереду

На крок попереду

 Автоматизовані системи допомагають підвищити рентабельність молочної ферми.  

Уже понад десять років компанія «Українські ветеринарні технології» надає допомогу молочним господарствам у лікуванні та профілактиці захворювань тварин, а також догляді за ними й утриманні. Разом з партнерами компанія пропонує продукти, які допомагають удосконалювати виробництво і підвищувати його ефективність. Зокрема, нові цікаві рішення для молочного скотарства пропонує ізраїльська компанія Afimilk — світовий лідер із розроблення, виробництва та постачання новітніх комп’ютеризованих систем для автоматизації сучасних молочних ферм і для керування стадом. 

Практичний досвід 

Розглянемо шляхи підвищення рентабельності молочних ферм на прикладі показників здоров’я та відтворення, порівнявши дані двох молочних ферм по 500 голів молочного стада кожна з річним надоєм 10 500 кг молока на корову. Одна з ферм використовує систему керування молочною фермою afimilk®. 

Як відомо, найбільші збитки молочній фермі завдає мастит — знижується виробництво та якість молока, збільшуються витрати на лікування та персонал, оплату ветеринарних послуг, збільшується ризик подальшого вибракування та загибелі тварин. Такої самої шкоди завдає субклінічний мастит, який не має видимих симптомів. Виявити мастит можна молокоміром системи afimilk®, вимірюючи надої та електропровідність під час доїння. 

На Фермі-1 рішення про початок лікування ухвалюють тільки після видимих ознак хвороби. З табл. 1 видно, що через мастит зі стада вибракувано 32 корови. На Фермі-2 система автоматично відстежує тварин і подає сигнал про можливе захворювання вже за перших (невидимих) ознаках прямо у доїльному залі. Рішення ухвалюють на основі списків, наданих afimilk®. З цього стада довелося вибракувати всього сім корів. 

Дві основні причини втрат у галузі відтворення — неточне визначення охоти й вибраковування через безпліддя. Несвоєчасне запліднення призводить до подовження міжотельного періоду. Наприкінці лактації корова стає нерентабельною через зниження надою. Ще більших втрат завдає вимушене вибракування через безпліддя. Система виявлення охоти за допомогою крокоміра системи afimilk® допомагає з високою точністю визначати корів в охоті. 

На Фермі-1 рішення про запліднення ухвалюють на основі візуального спостереження за поведінкою корів. На Фермі-2 для виявлення охоти застосовують крокоміри, які автоматично реєструють зміну рухової активності тварин. Рішення про запліднення ухвалюють на основі списків, наданих afimilk®. З табл. 2 видно, що кількість додаткових відкритих днів на Фермі-1 досягає 10, як порівняти з даними Ферми-2. 

Наведені дані підтверджують вигоду від застосування системи керування фермою afimilk® завдяки зниженню витрат, пов’язаних із підтриманням здоров’я, витратами праці та керуванням відтворенням. Крокоміри є дієвим інструментом виявлення охоти й проблем зі здоров’ям і дають змогу знизити рівень вибракування. Застосування крокомірів також допомагає спостерігати за всіма аспектами відтворення (прихована охота, аборти, німфоманія, наближення отелення), здоров’я (кетоз, ацидоз, кульгавість) і комфортними умовами утримання корів (час відпочинку). 

Вимірювання електропровідності молока й точна інформація про надої дають змогу скоротити кількість захворювань на мастит, втрати молока, витрати на ліки та кількість корів, вибракуваних через проблеми з вим’ям. 

Інформацію, що накопичується системою afimilk®, може також використовувати для бонітування корів і керування племінною роботою на фермі. 

Ефективні рішення 

Продукти Afimilk дають змогу отримувати точні дані й проводити унікальний аналіз молока. Програмне забезпечення для керування стадом AfiFarm, автоматичний моніторинг для виявлення охоти й контролю за станом здоров’я корів Afimilk Silent Herdsman, система автоматичного виявлення охоти AfiAct, система керування миттям AfiWash, виявлення охоти у корів прив’язного утримання, керування доїння Afimilk, система сортування корів, система зважування корів AfiWeigh, система індивідуального годування AfiFeed, доїльні зали — ці інструменти допомагають удосконалювати виробництво й підвищувати його ефективність, що, своєю чергою, призводить до підвищення якості молока та збільшення прибутку від реалізації молочної продукції. 

У лінійній молочній лабораторії In-Line Milk Lab завдяки даним, отриманим із програмного забезпечення для керування молочними фермами AfiFarm, можна на ранніх стадіях діагностувати проблеми зі здоров’ям тварин і виявити дефіцит поживних речовин, відтак краще контролювати якість молока й оптимізувати умови доїння. 

Унікальна автоматизована система AfiAct — це більше ніж відмінний інструмент виявлення статевої охоти. Вона підтримує багато різних функцій. Система відстежує 21-денні статеві цикли кожної корови, повідомляє користувачів про виявлення анеструсу, а також реєструє підвищену активність тільних корів, заздалегідь сигналізуючи про передбачувані аборти. 

Широкий спектр датчиків стеження компанії Afimilk дає змогу контролювати всі аспекти здоров’я корів. Молокоміри вимірюють надої та електропровідність молока, таким чином виявляючи запалення вимені. Аналізатори складу молока (жиру, білка, крові, лактози) допомагають виявити проблеми з вим’ям, а також порушення харчування та відхилення в енергетичному балансі. Крокоміри вимірюють час активності й відпочинку тварини і дають змогу виявляти кульгавість та основні проблеми зі здоров’ям. 

Крім унікальних напрацювань у галузі найважливіших технологій компанія Afimilk має також унікальні знання, якими охоче ділиться зі своїми клієнтами. 

Статтю надала компанія «Українські ветеринарні технології»

Інші статті в цьому журналі

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ