Техніка

Ідеальна продуктивність збирання кукурудзи

Ідеальна продуктивність збирання кукурудзи

Компанія «Цеппелін Україна» в рамках Fendt IDEAL Tour продемонструвала новий комбайн Fendt IDEAL 9Т на збиранні кукурудзи та презентувала в роботі новинку — трактор Fendt 936 Vario Gen6 Profi.

Основним трендом у вирощуванні кукурудзи в Україні та й на інших ринках є не тільки збільшення площ під посівами, а й впровадження аграріями більш інтенсивних та ефективних технологій вирощування. Змінюються кліматичні умови, скорочуються строки на виконання кожної з технологічних операцій, використовуються високотехнологічні посівні комплекси та потужні трактори, тож стало можливим проводити всі технологічні операції вчасно та збільшити врожайність. На ринку є великий попит на високопродуктивні й водночас економічні машини для якісного збирання врожаю. Це вдалося реалізувати в комбайнах Fendt серії IDEAL, ідея створення яких виникла у 2011 році, а в 2017-му відбулась офіційна презентація.

Цьогоріч компанія «Цеппелін Україна» в рамках Fendt IDEAL Tour уперше в Україні на Одещині продемонструвала комбайн Fendt IDEAL у роботі на збиранні зернових. Техніка показала дивовижний результат продуктивності за високої якості обмолоту та економічності витрати палива на кожну тонну зібраного врожаю. Наступний етап демотуру — демонстрація Fendt IDEAL на збиранні кукурудзи — відбувся 10 жовтня на Полтавщині на полях господарства «Удай-Агро». В рамках цієї події аграрії мали нагоду детальніше ознайомитись як з бестселерами, а саме тракторами Fendt 1000-ї та 700-ї серій та тракторами бренду Valtra «Цеппелін Україна», так і з ще однією новинкою Fendt 936 Vario Gen6 Profi з модельного ряду нового покоління тракторів серії Fendt 900, що вже доступна для замовлення.

Fendt IDEAL

З наступного року у пропозиції компанії «Цеппелін Україна» комбайн Fendt IDEAL буде доступним у трьох варіантах потужностей: Fendt IDEAL 9 (647 к. с.) і Fendt IDEAL 8 (538 к. с.), які комплектуються високопотужними двигунами MAN, а Fendt IDEAL 7 (451 к. с.) — двигуном AGCO Power. Комбайни оснащують унікальною системою обмолоту та сепарації Helix і ротором, що має безпрецедентні для ринку довжину 4,84 м і діаметр 600 мм. У менш потужній версії Fendt IDEAL 7 — однороторна Single Helix, а у версіях IDEAL 8 і 9 — система обмолоту Dual Helix із двома роторами.

Унікальна запатентована система IDEALbalance™ дозволяє отримати найвищу якість зерна за високої продуктивності. Вона підготовляє обмолочену сепаровану масу до очищення та розділяє на важку/легку фракцію, у такий спосіб не створює додаткових навантажень. Серцем цієї системи є подвійна скатна дошка. Передня скатна дошка збирає обмолочений матеріал і спрямовує його до передньої частини грохота, саме тоді як задня скатна дошка збирає відкинутий роторними пальцями матеріал і спрямовує його назад до грохота, що дозволяє якісно очистити рослинну масу й повністю використати площу грохота у 2,05 м²; загальна площа сепарації — 4,06 м², загальна площа решіт — 5,4 м². Продуктивність зернового елеватора — до 200 т/год — вимагає великого об’єму бункера. Найпотужніша версія IDEAL 9T, що була представлена в роботі, комплектується найбільшим на ринку зерновим бункером Streamer — 17 100 л зі швидкістю вивантаження 210 л/сек, повне вивантаження бункера відбувається менше ніж за 2 хв на ходу.

Спеціально розроблена для Fendt IDEAL запатентована система IDEALharvest із  52 акустичними датчиками маси (MAD) у режимі реального часу показує стан завантаження систем обмолоту й очищення. Крім того, в бункері є камера фіксації якості обмолоченого зерна, яка відстежує бите зерно. Аби уникнути пошкодження врожаю під час обмолоту, на екрані iPad оператор може змінювати налаштування решіт, підбарабання, роботи вентиляторів, як й інших систем.

Комбайн оснащено опційною системою повного приводу 4WD, що за потреби активується в автоматичному режимі, й опційною гусеничною системою TrakRide. Це дозволяє поліпшити контакт із поверхнею та зменшити тиск на ґрунт. Комбайн IDEAL — найбільший за розміром на ринку, але за шириною в 3,5 м відповідає європейським нормам. Автоматична система навішування Fendt AutoDock дозволяє за 5 сек встановити жатку з кабіни.

Комбайн не потребує щоденного сервісного обслуговування чи змащування окремих механізмів, продування повітряних фільтрів чи інших операцій. Достатньо щоденного візуального контролю за цілісністю пасів та за рівнем мастила у двох контрольних пунктах. Забір чистого повітря та видув назовні здійснюється у верхній «чистій» зоні. Систему вентиляції AirSense® оснащено вентилятором із поворотними лопатями, що кожні 15 хв роботи автоматично переходить у реверсивний режим і видуває все сміття з поверхні двигуна та радіатора.

Досить зручний доступ до роторів, що мають по чотири підбарабання — один оператор за 2 год може налаштувати комбайн, наприклад, на кукурудзу. Далі за допомогою системи вводяться параметри культури, врожайність, приблизна вологість урожаю — машина автоматично підбирає налаштування для цих параметрів. Коробка передач має два швидкісних діапазони з можливістю перемикання на ходу — до 15 км/год робоча швидкість на обмолоті та до 40 км/год — транспортна.

Результатом демонстрації IDEAL 9T стали такі показники: робоча швидкість близько 8,5 км/год за врожайності поля 12,7 т/га. За годину було зібрано кукурудзу на площі в 7 га, фактичною вагою в 93 т за середньої витрати на гектар 10,2 л пального.

Нове покоління тракторів серії Fendt 900

Fendt 936 Vario Gen6 Profi

Ще одним ексклюзивним чорним діамантом демонстрації був трактор Fendt 936 Vario Gen6 Profi в чорному кольорі. Його застосували для логістики зібраного врожаю, агрегатувавши з бункером-перенавантажувачем. Продукт-менеджер «Цеппелін Україна» Михайло Філончук репрезентував представлену новинку, детально розповівши про нове покоління тракторів серії Fendt 900: «Це абсолютно нова розробка в новому дизайні, що об’єднала в собі безліч інновації Fendt, як і технічні рішення, що раніше були доступні лише на моделях тракторів більш потужної 1000-ї серії. Завдяки модульній комплектації, передньому та задньому ВВП, системі реверсивного ходу, а також великій кількості гідравлічних, навісних і підіймальних інструментів, універсальні машини цієї серії сумісні з більшістю моделей навісного та причіпного обладнання».

Невелика власна вага й використання коліс більшого розміру (R44) для 300-сильних тракторів, що збільшує площу контакту з ґрунтом, робить можливим використання тракторів для робіт, що вимагають помірного тиску на ґрунт і високої тягової потужності. Автономне інтелектуальне управління повним приводом — передачу крутного моменту на всі колеса реалізовано в унікальний спосіб. Fendt VarioDrive забезпечує безступеневе перемикання та динамічне пересування на будь-якій швидкості від 0,02 км/год до 60 км/год. Передній та задній мости оснащені окремими приводами. Завдяки муфті повного приводу з розумним управлінням крутний момент розподіляється між двома мостами відповідно до потреби.

Загалом нове покоління Fendt 900 Vario має 5 моделей з новим 9-літровим двигуном MAN (з турбіною зі змінною геометрією VTG) та з трансмісією Vario: 930, 933, 936, 939 і 942 (всі) в діапазоні потужності від 296 до 415 к. с. Особливістю двигунів є їх економічність та відповідність екологічним нормам Euro 5. Очищування відпрацьованих газів, яку реалізовано без системи EGR, відбувається поза двигуном способом нейтралізації за допомогою мочевини AdBlue, сажового фільтра, що позитивно вплинуло на ресурс двигуна та простоту сервісного обслуговування. Гарантійне сервісне обслуговування необхідне лише кожні 500 мотогодин та через кожні 2000 мотогодин для заміни масла в трансмісії.

Трактор має кабіну нового класу з вищим рівнем комфорту, з набором інноваційних електронних систем, що дають можливість отримувати інформації в режимі реального часу та проводити відповідні налаштування. Завдяки телеметричній системі Fendt Connect ви можете під’єднати свій iPad через внутрішню бездротову мережу. Після чого безпосередньо на планшет, який виконуватиме функцію додаткового монітора до термінала Vario, під час роботи передаються всі параметри трактора, оброблена площа, витрата палива тощо.

Управління навісним і причіпним обладнанням за протоколом ISOBUS здійснюється через термінал Vario. Система Fendt Grip Assistant надасть підказки та допомогу під час виконання багатьох налаштувань, наприклад: вибір оптимального тиску в колесах, ваги та розташування противаг.

Коментар

Ігор Хижняк, керівник відділу продажів сільськогосподарської техніки «Цеппелін-Україна»:

Ігор Хижняк

— Комбайн Fendt IDEAL від корпорації AGCO завдяки своїй високій продуктивності, економічності й технологічності встановлює нові стандарти в сегменті зернозбиральної техніки. Висока зацікавленість цією машиною великими та середніми господарствами ще до старту офіційних продажів дає можливість прогнозувати хорошу динаміку продажів в майбутньому, як і новинки трактора Fendt 936 Vario Gen6 Profi. Безкомпромісним принципом діяльності компанії «Цеппелін Україна» є налагодження довготривалих та плідних відносин з клієнтами та партнерами. Ключовим елементом у цьому є забезпечення безперебійної експлуатації проданої високоефективної високотехнологічної техніки, що вимагає першочергово якісного та оперативного сервісного гарантійного обслуговування. За декілька місяців до виведення в продаж нової моделі техніки ми вже готові забезпечити її сервісне обслуговування в повному обсязі. Саме тому ми проводимо навчання наших сервісних спеціалістів та замовляємо нові запасні частини на наші склади набагато раніше першої товарної партії техніки. Цей принцип є стандартним у світовій практиці обслуговування клієнтів, як і є незмінним правилом «Цеппелін Україна»!

Олександр Івчук

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ