Техніка

Готуємо ґрунт до сівби машинами LEMKEN

Основною метою передпосівної підготовки ґрунту є створення посівного шару зі сприятливими умовами для проростання насіння, подальшого росту й розвитку культурних рослин.

На українському ринку компанія LEMKEN пропонує агрегати, які забезпечують відмінну якість передпосівного обробітку й оптимальне розпушування ґрунту в усьому посівному горизонті.

«Систем-Компактор»

Універсальний комбінований агрегат «Систем-Компактор», що виконує передпосівну підготовку ґрунту за один робочий прохід, виготовляється із шириною захвату від 3 до 12 м. Ці знаряддя готують ґрунт на глибину загортання насіння в межах від 2 до 15 см. Характерною відмінністю цих агрегатів від аналогічних машин інших виробників є те, що вони якісно готують ґрунт під сівбу дрібнонасінних культур (льон, морква, трави тощо) на глибину 2 см. Жоден інший агрегат передпосівного обробітку ґрунту не здатен забезпечити належну якість в роботі на такій глибині.

Робочими органами агрегатів «Систем-Компактор» є два ряди стрілчастих лап, два пластинчастих котки, два вирівнювальних бруси та кільчасто-шпоровий коток. Стрілчасті лапи розпушують ґрунт на точно встановлену глибину. Лапи встановлено таким чином, що вони працюють горизонтально й не зачіпають нижній вологонесний шар, зберігаючи вологу під насіннєвим ложем. Планчасті котки подрібнюють і кришать ґрунт, а бруси вирівнюють посівну площу. Кільчасто-шпоровий коток прикочує й ущільнює шар ґрунту над насіннєвим ложем. Крім того, коток сортує грудки: дрібні грудки залишаються внизу, а великі виносяться на поверхню, захищаючи у такий спосіб насіннєве ложе від розмивання в результаті дощів, вітрів та ерозійних процесів.

Для найкращого формування кореневої системи рослин готується ідеальне насіннєве ложе з великими грудками зверху, дрібною фракцією знизу та добре ущільненим ґрунтом. Великі грудки, які залишаються після обробітку стрілчастими лапами, подрібнюються вирівнювальними брусами й котком. Плоске розміщення лемешів збільшує силу входження знаряддя у ґрунт, що забезпечує найбільший тиск на котки-подрібнювачі. Завдяки цьому процеси вирівнювання та кришіння відбуваються найкращим чином.

«Систем-Компактор» придатний для роботи в будь-яких умовах. Покращені термообробкою пластини триточкової навіски забезпечують високу стабільність і надійність її роботи. Можливі коливання машини обмежуються добре регульованим валом навіски.

Слідорозпушувачі, які виготовлено у вигляді стрілчастих лемешів, зручно й безступенево регулюються на будь-яку ширину колії трактора та ширину шин. Для захисту від пошкодження їх обладнано автоматичним захистом від каменів й інших можливих сторонніх перешкод. Регулювання глибини їх ходу здійснюється переставлянням штифтів.

Передній планчастий або трубчастий коток разом із різальною планкою вирівнюють верхній шар. За зміни ґрунтових умов відстань між котком і ґрунтом регулюється гідравлічною системою. Пружини запобігають пошкодженню різальної планки.

Для роботи агрегатів «Систем-Компактор» на важких ґрунтах рекомендується використовувати робочі секції з гамма-зубами. Відстань між зубами — 11 см за максимальної глибини обробітку приблизно 12 см. Завдяки вертикальному розміщенню зубів на відміну від похилого розміщення вологий шар ґрунту не виноситься на поверхню.

Добре ущільнення ґрунту відбувається завдяки важким коткам. Розміщення зі зміщенням кільця котків з’єднано між собою таким чином, що практично унеможливлюється їх перекручування та забивання. Як альтернатива, в осінню пору на вологих ґрунтах можуть використовуватися трубчасто-ребристі котки.

Для підвищення продуктивності за передпосівного обробітку ґрунту компанія LEMKEN пропонує систему Гігант 10/800, Гігант 10/1000. До того ж дві причіпні комбінації для підготовки ґрунту «Систем-Компактор» із шириною захвату кожної 4,0 м, 5,0 або 6,0 м навішуються на важелі триточкової навіски. Завдяки системі нижніх тяг із маятниковим механізмом гасіння коливань окремі робочі секції незалежно одна від іншої копіюють рельєф ґрунту.

Оптимальна робоча швидкість агрегатів «Систем-Компактор» становить 10–12 км/год. В результаті ефективної роботи цих знарядь забезпечується швидка й рівномірна схожість насіння. Фахівці довели, що використання «Систем-Компактор» дозволяє отримати збільшення врожаю до 15%.

Для зручності транспортування агрегати «Систем-Компактор» за допомогою гідравліки складаються до транспортної ширини 3 м (для 12-метрового агрегата — до 4 м).

«Корунд»

Універсальний комбінований агрегат передпосівного обробітку ґрунту «Корунд» відрізняється особливо високою якістю вирівнювання, розпушення та кришіння ґрунту за високої продуктивності. Різноманітні стрілчасті лапи дозволяють цим агрегатам демонструвати свої можливості в різних виробничих умовах.

Агрегати «Корунд» виготовляється з кількістю секцій від двох до шести, і забезпечує ширину захвату в межах 3–9 м. Агрегати виготовляють тільки в навісному варіанті. Ширина кожної секції — 1,5 м. Раму агрегата виготовлено з високоякісної пружинної сталі, вона витримує великі ударні навантаження й забезпечує стабільну роботу впродовж тривалого строку експлуатації.

Коротка й компактна конструкція «Корунд» забезпечує оптимальне положення точки тяги й таким чином дозволяє використовувати ці агрегати з тракторами, які розвивають невелике тягове зусилля. Завдяки невеликій вазі машин триточкова навіска трактора легко справляється з агрегатами, що мають велику робочу ширину захвату.

Агрегат комплектується двома можливими варіантами робочих секцій — із плоскими або пружинними зубами. Секція плоских зубів складається з п’яти рядів прямих або зігнутих зубів — усього їх 25 шт. Відстань між зубами — 60 мм. Така комбінація зубів створює ефект рівномірного розпушування під час поверхневого обробітку ґрунту.

Секція пружинних зубів складається з чотирьох рядів: 16 зубів, відстань між якими — 98 мм, створюють ефект рівномірного розпушення за глибокого обробітку ґрунту. Замість пружинних зубів секція може комплектуватися зубами типу «Марафон» і «Гамма». У свою чергу зуби типу «Марафон» із долотом можуть оснащуватися стрілчастою лапою

Паралелограмне навішування робочих секцій гарантує рівномірну глибину обробітку ґрунту. Розміщення лап забезпечує високу тягову потужність і таким чином дає змогу передавати вищий тиск на котки. Завдяки цьому забезпечується оптимальне вирівнювання й подрібнення ґрунту. Регулювання робочих секцій на глибину обробітку від 3 до 15 см відбувається ступінево, за допомогою перестановки штифтів у отворах.

Вирівнювання поверхні ґрунту агрегатами «Корунд» відбувається за допомогою пружинної багатофункціональної планки, яка може мати два положення — з нахилом назад або з нахилом уперед. На середніх і важких ґрунтах планку встановлюють із нахилом назад, у бік знаряддя. Таким чином, усі нерівності ґрунту усуваються за один прохід. Пружини захищають планку від пошкоджень.

На легких ґрунтах пружинна планка встановлюється з нахилом уперед, у бік трактора. Завдяки цьому на рівних ґрунтах менше землі обробляється перед планкою, а саме знаряддя відчуває менший опір, самі ж робочі органи можуть бути відрегульовані на різні експлуатаційні умови.

«Корунд» оснащено подвійним зубчастим або трубчасто-зубчастим котком, який виготовляють із діаметром переднього котка 330 мм, а заднього 270 мм. Вдало підібрана геометрія котка забезпечує рівномірний розподіл тиску для якнайкращого кришіння та вирівнювання ґрунту. Завдяки шарнірній підвісці кріплення котків у разі появи на полі тимчасових перешкод котки їх легко долають. Також не потрібно підіймати весь агрегат. Котки обертаються на шарикопідшипниках, які мають надійну герметичність і не потребують обслуговування.

Незалежно від робочої ширини захвату всі агрегати «Корунд» мають транспортну ширину 3,0 м і транспортну висоту до 4,0 м. Пристрій керування переводить секції в транспортне положення й одночасно їх блокує.

газета “АгроМаркет”, жовтень 2019 року

Усі авторські права на інформацію розміщену у газеті “АгроМаркет” та інтернет-сторінці газети за адресою https://agrotimes.ua/ належать виключно видавничому дому «АГП Медіа» та авторам публікацій, згідно Закону України “Про авторське право та суміжні права”.
Використання інформації дозволяється тільки після отримання письмової згоди від видавничого дому «АГП Медіа». 

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ