Українські аграрії з року в рік переконуються в якості ґрунтообробітку з бороною Heliodor від LEMKEN
Надійний помічник для непевних часів
Українські аграрії з року в рік переконуються в якості ґрунтообробітку з бороною Heliodor від LEMKEN.
Для аграріїв нині дуже гаряча й відповідальна пора, адже паралельно зі жнивами ранніх сільгоспкультур треба планувати й інші важливі технологічні операції. Зокрема, найперше питання, яке виникає після збирання врожаю, – як і чим обробити обмолочені площі? Для багатьох сільгоспвиробників відповідь тут однозначна: дискова борона Heliodor від LEMKEN ідеально здійснює неглибокий стерньовий обробіток ґрунту і якісно подрібнює пожнивні рештки. Агрегат підходить не лише для післяжнивного обробітку, а й для передпосівної підготовки ґрунту для сівби в мульчу або після оранки. Як розповідають практики, борона Heliodor підкорила їх не лише якістю роботи та універсальністю, а й економією пального, що забезпечується завдяки її низькій тяговій потребі.
«Борона Heliodor якісно заробляє пожнивні рештки»
Станіслав Породько, голова ФГ «Агро Хорс» (Чернігівська обл.)
Двома боронами Heliodor 9/700 від LEMKEN, які ми придбали в компанії «Агротехсоюз», користуємося вже протягом трьох років. Маленькі диски агрегата, які швидко обертаються, забезпечують дуже високу якість і продуктивність обробітку. Борони якісно подрібнюють пожнивні рештки стерньових культур, добре вирівнюють поле і формують потрібну структуру ґрунту без грудок, а також тримають задану глибину на всій площі. Тож, наприклад, озимину ми сіємо в мульчу одразу після стерньового обробітку боронами Heliodor і таким чином економимо на кількості проходів техніки. А під кукурудзу й соняшник поля виорюємо, а потім також проходимо боронами. Тож вони фактично замінили нам передпосівний культиватор.
Велика їхня перевага – в економії пального за високої швидкості обробітку й продуктивності (за одну зміну вдається зробити близько 70 га). Агрегатуємо 7 метровий Heliodor з трактором Claas Axion 940 потужністю 350 к.с.
Для нашої кліматичної зони властиві рясні опади. І коли на перезволоженому ґрунті інші агрегати не справляються, для Heliodor це не проблема, а налипанню ґрунту запобігає пружинна стійка диска та принцип дисків LEMKEN «одна стійка – один диск». Коли ж після оранки ґрунт підсихає і формуються великі грудки, борона і їх з легкістю розбиває.
Агрегат якісний і надійний. За три роки експлуатації двома боронами ми обробили близько 24 тис. га. За цей час міняли лише підшипники на котку, і то це був гарантійний випадок, після якого ми ще нічого не ремонтували і не замінювали.
«Heliodor витримує задану глибину навіть за високої швидкості обробітку»
Руслан Кротач, власник і директор ТОВ «Руслан-агро» (Волинська обл., Володимир-Волинський р-н)
Борону Heliodor 9/600 ми придбали чотири роки тому в компанії «Агротерра». За цей час обробили нею близько 2 тис. га і нічого, крім підшипників на задніх котках, не міняли. Вони час від часу виходять з ладу, адже в нас із бороною агрегатуються потужні трактори Fendt 936 (360 к.с.) і ми працюємо на високій робочій швидкості – близько 20 км/год. І що важливо – навіть на такій швидкості агрегат витримує задану глибину на всій площі – від 5 до 12 см, залежно від потреби. За добу вдається зробити десь 100-120 га.
Heliodor виконує в нас функцію лущильника після збирання ріпаку чи пшениці. А коли після оранки формується велика груда і немає вологи, борона вирішує і цю проблему. Має міцну раму, формує оптимальну для розвитку й росту рослин структуру ґрунту, якісно подрібнює пожнивні рештки і заднім котком закриває вологу. На перезволоженому ґрунті не забивається, тож із нею в нас немає ніяких проблем.
Цього року пробували робити нею також передпосівний обробіток під буряк. Це був експеримент – цукровий буряк сіяли після проходу культиватора і після борони Heliodor на одному полі. І результат після борони виявився набагато кращим. У той час як культиватор дуже сильно подрібнює ґрунт, що після дощу провокує формування кірки, після Heliodor структура ґрунту ідеальна. Тож надалі будемо робити передпосівний обробіток ґрунту під цукрові буряки бороною. А під інші культури такої потреби немає, бо сівалка Compact-Solitair від LEMKEN за один прохід робить в тому числі й передпосівний обробіток.
«Якби не борона Heliodor, восени не посіяли б озиму пшеницю»
Роман Мальва, голова ФГ Мальва (Волинська обл., Ковельський район).
Бороною Heliodor 9/500 обробляємо площі після стерньових попередників перед сівбою сої, гірчиці та озимої пшениці. Сіємо одразу в мульчу після проходу борони. Також за потреби обробляємо нею поля після оранки.
Користуємося бороною Heliodor лише один рік, тому поки що порівняти урожайність «до» та «після» не можемо, бо ще не починали жнива. Але результат уже дуже помітний навіть по стану рослин. Після обробітку цією бороною завдяки ідеально вирівняній площі та подрібненню пожнивних решток ми отримали набагато більш рівномірні й дружні сходи, як порівняти з нашим попереднім агрегатом. Хоча насправді це все одно що порівнювати «Мерседес» і «Запорожець».
Борону Heliodor з робочою шириною 5 метрів агрегатуємо з трактором потужністю 165 к.с. Працюємо на швидкості від 10 до 12 км/год, залежно від конфігурації поля. Якщо поле дуже нерівне, це 10 км/год, якщо більш рівне, то 12. А за потреби це може бути й 14 км/год, і якість обробітку при цьому однаково висока. За день робимо 30 га – саме на стільки вистачає дизпалива в баку. І більше нам і не потрібно, бо наші поля розкидані територіально, найбільше поле має площу 30 га, його за день і обробляємо.
До словами, якби не ця борона, ми би восени не посіли озиму пшеницю. Грунт був настільки перезволожений, що наш культиватор не впорався з обробітком. А з дисковою бороною Heliodor ми вирішили проблему. Це при тому, що в нас на одному полі в різних місцях і чорнозем, і глина, і пісок, і торф. Тож ми не маємо змоги обирати – працювати сьогодні на піску, а завтра на чорноземі. Мусимо працювати на різних типах ґрунту одразу. А він, як відомо, по-різному реагує на різний рівень зволоження. Та для Heliodor це не має значення – вона працює за різних умов однаково якісно, добре подрібнює пожнивні рештки.
Купували агрегат в «Агротерри» і маємо лише позитивні відгуки і про компанію-виробника, і про компанію-дилера.
«Після переходу на техніку LEMKEN зросла урожайність усіх культур»
Олександр Захарчук, голова ФГ Захарчука (Волинська обл., Горохівський р-н).
У нашому господарстві вся грунтообробна техніка від LEMKEN. Тому коли потрібно було обирати дискову борону, питання щодо виробника навіть не поставало. Heliodor 9/400 ми купили торік. Вона дуже якісно подрібнює пожнивні рештки та вирівнює поле за різної вологості грунту, тож одразу після її проходу сіємо сою та пшеницю. А ось, наприклад, площі під ріпак виорюємо, а потім проходимо бороною. До речі, навіть за надлишкової вологи грунт не налипає на агрегат завдяки якісному сплаву та особливостям конструкції. Агрегатуємо Heliodor з трактором Claas Axion 850 потужністю 250 к.с.
Найкращою характеристикою техніки є урожайність. Так, після переходу на техніку LEMKEN у нас зросла урожайність усіх культур. Якщо, наприклад, пшеницю раніше збирали з урожайністю 4-5 т/га, то нині це 7-8 т/га.
Всю ґрунтообробну техніку купуємо в компанії «Агротерра». Її фахівці повністю забезпечують нам обслуговування техніки. Із нашими механізаторами протягом зими вони роблять повне дефектування і ремонт, тож до весняних польових у нас завжди все готове і працює як годинник протягом сезону. Тож ми не витрачаємо дорогоцінний час на ремонт у розпад сезону. Купуємо лише оригінальні запчастини.
Важливо, що фахівці «Агротерри» вміють не лише продати техніку, а й допоможуть підібрати під можливості й потреби господарства, і забезпечують повний супровід в обслуговуванні. Якщо потрібно, привозять техніку на демо-показ, тож ми ніколи не купуємо кота в мішку. Це дуже достойний дилер дуже достойної техніки.
«Heliodor працює однаково якісно і на перезволоженому ґрунті, і на сухому»
Василь Ференц, головний агроном СГТОВ «Лище» (Волинська обл., Луцький р-н)
Борону Heliodor 9/700 ми взяли у компанії «Агротерра» на демо-показ. Обробили нею близько 200 га після збирання озимих ріпаку і пшениці. Окрім подрібнення пожнивних решток, важливо було здійснити рівномірний обробіток на невеликій глибині – 5 см, щоб заробити насіння наступних культур на мінімальну глибину, а також щоб дружно проросла падалиця (тоді з нею легше боротися). І ця борона виконала всі поставлені завдання та виправдала сподівання.
Завдяки мілкому обробітку на всій площі ми отримали дружні сходи, тоді як наш попередній агрегат забезпечував обробіток на 10 см і глибше. Тож восени 2021 року ми придбали Heliodor, переконавшись у її універсальності та якості роботи.
Було таке, що після оранки не було дощу і на полі утворилися великі грудки. Там, де культиватор не впорався, борона ідеально вирівняла площу. До слова, працює вона однаково якісно і на перезволоженому ґрунті, і на сухому.
Агрегатуємо Heliodor з трактором John Deere 835 потужністю 310 к.с. Середня робоча швидкість у нас – 12-15 км/год. Відтак, за зміну робимо більше 50 га. Всього за час експлуатації обробили нею понад 2 тис. га, нічого не ремонтували і навіть не міняли жодного робочого органу.