Агрономія

Знищувати багаторічні бур’яни перед сівбою ярих зернових доцільніше механічним способом

Знищувати багаторічні бур’яни перед сівбою ярих зернових доцільніше механічним способом

Боротися з багаторічними бур’янами на полях, призначених під сівбу ярих культур, доцільніше за допомогою механічних засобів. 

Зокрема, знищувати дводольні багаторічні бур’яни гербіцидами суцільної дії  на полях, де заплановано сівбу зернових культур, а саме озимої пшениці, недоцільно, оскільки вони є доволі дорогими. 

Механічний спосіб боротьби з багаторічними бур’янами полягає в лущенні стерні одразу після збирання попередника. Його проводять у двох напрямках на глибину 6-8 см за допомогою дискового лущильника або дискової борони. 

Якщо на полі є рослинні рештки, що заважають якісному лущенню стерні, то їх треба подрібнити протягом 2-3 діб від часу збирання культури. 

Повторне лущення на 12-14 см (у разі значного засмічення багаторічними бур’янами) проводять через дватри тижні. За можливості друге лущення стерні можна замінити внесенням гербіцидів суцільної дії в разі масового відростання коренепаросткових бур’янів (осот рожевий, молочай лозний та ін.). 

Після повного знищення коренепаросткових бур’янів гербіцидами суцільної дії або масового відростання їх після повторного лущення слід провести відвальну оранку плугами з передплужниками на глибину, передбачену для кожної окремої культури. 

Водночас на сильно забур’янених коренепаростковими видами полях доцільно провести оранку на 25-27 см або на глибину розміщення основної кореневої системи, яка потім висихає під дією сонця. 

Після оранки (наприкінці осені) в разі масової появи бур’янів насамперед коренепаросткових слід провести культивацію на глибину 12-14 см з боронуванням. Крім того, цей захід частково допоможе вирівняти поверхню поля. 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!