Агрономія

Збільшилась кількість підробок на ринку засобів захисту рослин - експерт

Збільшилась кількість підробок на ринку засобів захисту рослин - експерт

Експерти «Українського клубу аграрного бізнесу» (УКАБ) відзначають, що у 2016 році зросла частка підробьних препаратів для захисту рослин.

Якщо у 2014 році на ринку засобів захисту рослин  (ЗЗР), за інформацією УКАБ, було близько 25% контрафактної продукції. «Цього року, відповідно до проведеного опитування, за відчуттям компаній, ця частка збільшилася, ‒ зазначив виконавчий директор УКАБ Олександр Жемойда. – Коли ми говоримо про структуру ринку, то відсоток підробок більшає. У разі виявлення препаратів-підробок їх тара чи упаковка на 99% наближена до оригінальної, відтворено елементи захисту, логотипи, але при цьому склад речовини значно відрізняється від оригіналу».

При цьому компанії, які купують великі оптові партії ЗЗР, мають менше шансів придбати підробні препарати, ніж господарства, які купують агрохімію в дрібний роздріб, зауважив Олександр Жемойда.

Експерти ринку також відзначають, що в Україні є певні складнощі в законодавстві стосовно пестицидів й агрохімії.

«Насамперед це система реєстрації препаратів. Трапляється, що в Україну агрохімічні препарати постачає компанія, яка зарєстрована за неіснуючою адресою, в іншій країні, а по факту такої компанії немає», ‒ підкреслив Олександр Жемойда.

Ще один важливий момент – здійснення перевірок на ринку агрохімії. За словами представника УКАБ, Держспоживслужба, на яку покладені нині ці функції, не завжди має можливість здійснювати перевірки. І навіть якщо товари вилучаються при перевірці, немає повної впевненності, що вони знову не потраплять на ринок.

До того ж щодо юридичного супроводу надзвичайно складним і юридичноємним є частина покарання за виготовлення і продаж підробних препаратів, зауважив Олександр Жемойда.

В Україні є декілька головних відомств, які мають важелі впливу на ринок ЗЗР і агрохімії, нагадав Олександр Жемойда. Це Мінагрополітики, Держпродспоживслужба, Мінекології та природних ресурсів. А з 1 липня до цього списку додасться ще Міністерство охорони здоров’я та Державна санітарно-епідеміологічна служба.

Pesticidov.net

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!