Агрономія

Завдяки жовтневим опадам в ІМК отримали дружні сходи озимини

Завдяки жовтневим опадам в ІМК отримали дружні сходи озимини

На початку жовтня ІМК завершила сівбу озимої пшениці. Всього під урожай 2024 було посіяно 20,3 тис. га. Тепла і суха погода вересня дала нам змогу своєчасно засіяти усі заплановані площі озимою пшеницею. А рясні опади другої декади жовтня допомогли отримати дружні сходи озимини.

Про це повідомили в компанії.

Також наприкінці другої декади жовтня було завершено обмолот соняшнику. Всього з площі 32,1 тис. га зібрали 92,7 тис. тонн із середньою врожайністю 2,9 т/га. При цьому урожайність на землях півночі Чернігівщини, які минулого року не оброблялись через окупацію та подальшу необхідність обстеження на наявність вибухонебезпечних предметів, склала 2,2 т/га, в той час як на решті площ Чернігівщини, Сумщини та Полтавщини урожайність соняшнику становила 3,3 т/га.

«Що стосується цьогорічного врожаю соняшнику, то його середня врожайність не є рекордною для ІМК, з огляду на зазначені об’єктивні причини, але тим не менш, загальний вал та якісні показники соняшнику дають сподівання на його успішну реалізацію на переробку», – зазначив Олександр Вержиховський, операційний директор ІМК.

Нагадаємо, цьогоріч ІМК зібрала озиму пшеницю з рекордною врожайністю.