Агрономія

Застосування фунгіцидів ефективніше у фазу 6–8 листків соняшнику

Фунгіцидний захист є важливим елементом у процесі інтенсивної технології вирощування соняшнику, інвестування в який збільшує вірогідність отримання аграріями значних прибутків.

Про це повідомляє пресслужба Corteva Agriscience.

Найбільш шкодочинними на соняшнику є грибні хвороби – фомопсис, фомоз, кореневі гнилі, біла, сіра та вугільна гнилі, пероноспороз, альтернаріоз та іржа. Також останнім часом спостерігається розвиток сухої гнилі кошиків, септоріозу та бактеріозу.

Ураження рослин патогенами порушує процеси їх життєдіяльності, що призводить до зниження продуктивності та погіршення товарних і посівних якостей насіння. Унаслідок хвороб урожайність насіння знижується у середньому на 20–25%, а при епіфітотійному розвитку цей показник може сягати й 50%, – аж до можливості повної загибелі посівів.

Усі без винятку хвороби зменшують масу 1000 насінин, погіршують якість насіння та збільшують лузжистість. Тому система захисту від хвороб займає одне із важливих місць у технології вирощування соняшнику.

На думку науковців, у разі однократного застосування фунгіцидів найкраще це робити превентивно у фазу 6–8 листків культури, що убезпечить нижні листки від уражень фомозом, фомопсидозом, альтернаріозом, септоріозом та частково стримає розвиток вугільної гнилі.

Нагадаємо, Corteva Agriscience будує об’єднаний науково-дослідницький центр. Також ми писали про те, що Corteva Agriscience співпрацюватиме з Dadelos Agrosolutions для глобальної комерціалізації біостимуляторів.