Агрономія

Запобігти розвитку склеротиніозу допоможе правильно сформована сівозміна

Запобігти розвитку склеротиніозу допоможе правильно сформована сівозміна

Аби запобігти розвитку склеротиніозу на посівах, треба з обережністю ставитися до вирощування проміжних культур. В основному це стосується озимих покривних культур, які є нітратоуловлювачами. Багато з них є переносниками хвороби, пише журнал The Ukrainian Farmer.  

Йдеться, зокрема, про хрестоцвіті (гірчиця, редька, ріпа тощо), бобові (конюшина, вика тощо) і навіть фацелію, яка піддається сильному ураженню склеротинії. Ці покривні культури сприяють розмноженню склероціїв.

Тому вибір покривної культури має важливе значення, його треба додати до програми боротьби зі склеротинією. Тільки трави – райграс або навіть жито, яке має короткий цикл вегетації після пізніх зборів урожаю у вересні-жовтні, – дають змогу зробити справжню перерву й уникнути будь-якого ризику повторного забруднення ґрунту патогенами.

Саме сівозміна має бути найкращим методом запобігання загрозі склеротинії. Наявність зернових у сівозміні є основним заходом захисту. Ідеальним було б дотримання мінімального періоду в чотири роки між двома чутливими до збудників культурами.

Раніше повідомлялося, як розпізнати склеротиніоз на польових культурах та як зменшити ризики поширення його на посівах.