Агрономія

Запаси продуктивної вологи під озиминою в більшості областей оптимальні

Запаси продуктивної вологи під озиминою в більшості областей оптимальні

За даними НААН, запаси продуктивної вологи під озимими культурами в орному шарі ґрунту (0-20 см) на більшості площ західних, північних, центральних і східних областей станом на кінець травня – початок червня були достатніми та оптимальними (21-40 мм продуктивної вологи і більше).

Про це повідомляє пресслужба НААН.

Натомість у південних, місцями у східних та західних областях – недостатніми (11-20 мм) та незадовільними (менше 10 мм продуктивної вологи), в окремих районах Запорізької та Херсонської областей орний шар ґрунту був зовсім сухий. Місцями, у районах випадіння сильних дощів, відмічалося перезволоження орного шару грунту.

«Вологозабезпечення під ріпаком озимим в орному шарі ґрунту на окремих площах Херсонської області було недостатнім – 16-18 мм, на решті площ – достатнім – 21-35 мм», – ідеться в повідомленні.

Під ранніми ярими зерновими культурами зволоження орного шару ґрунту було переважно на достатньому та оптимальному рівнях – 21- 40 мм і більше. На окремих площах Одеської, Миколаївської, Херсонської, Дніпропетровської та Тернопільської областей – задовільним (11-20 мм), у Запорізькій, багатьох районах Херсонської, місцями у Дніпропетровській областях – незадовільним (менше 10 мм), в окремих районах Запорізької та Херсонської областей –  був зовсім сухий.

Під кукурудзою запаси продуктивної вологи орного шару ґрунту відповідали достатнім та оптимальним значенням і становили 22-40 мм і більше, лише на окремих площах Запорізької та Херсонської областей – задовільним – 11-19 мм.

Запаси продуктивної вологи під буряком цукровим в орному шарі ґрунту в зазначений період залишалися оптимальними – 27-41 мм.

Під соняшником на більшості площ вологозабезпечення орного шару ґрунту було достатнім та оптимальним – 21-40 мм і більше, в окремих районах південних та Донецької областей – задовільним (11-20 мм продуктивної вологи), на окремих площах Запорізької області – недостатнім (6-9 мм).

Як повідомляв AgroTimes, вологозабезпеченість на півдні Запоріжжя краща, ніж торік.