Агрономія

За стійкого снігового покриву може зрости чисельність мишоподібних гризунів

зростання чисельності мишей

На переважній більшості території країни через коливання температур, опади у вигляді дощу, перезволоження ґрунту, затоплення жилих нір, спостерігалося послаблення живлення та пригнічення життєдіяльності мишоподібних гризунів. Відмічалася загибель звірків (20-40%). Утім, загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимині ймовірна в разі стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжать розмноження.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Скрізь у посівах озимих зернових та ріпаку нараховується 0,5-2, осередково в полях Дніпропетровської, Запорізької та Київської областей 3-4 жилих колоній на гектар. В заселених гризунами багаторічних травах, садах, неорних землях, полях після просапних культур виявляється 1-3, в осередках Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Запорізької, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської областей 4-6 жилих колоній на гектарі.

За установлення навіть нетривалого поліпшення умов життя, завдяки біологічній особливості до високої плодючості та спроможності до швидкої зміни фізіологічного стану, популяція гризунів поступово буде відновлювати свою чисельність.

Захисні заходи, здійснюють на площах зі щільністю гризунів понад 3-5 колоній на гектарі, через внесення в жилі нори дозволених до використання родентицидів.

Нагадаємо, у частині областей випав сніг і встановилися мінусові температури повітря.