Агрономія

За першу декаду січня у більшості областей випало 2-4 декадні норми опадів

За першу декаду січня у більшості областей випало 2-4 декадні норми опадів

На переважній частині території країни кількість опадів за першу декаду січня становила 208-420% декадної норми (25-42 мм), у Закарпатській, Чернівецькій, Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській, Київській, Сумській, Донецькій, Миколаївській та Херсонській областях – 133-200% декадної норми (14-38 мм), у Полтавській та Харківській областях декадна кількість опадів була близькою до норми – 15 мм.

Про це інформує Укргідрометцентр.

Упродовж декади озимі культури перебували переважно у стані зимового спокою. Проте у першій половині декади у більшості західних, південних, Черкаській та Полтавській областях температурний режим (середні добові температури повітря досягали плюс 4-7°С) сприяв повільній вегетації озимих культур.

6-8 січня, із зниженням середніх добових температур повітря до показників від’ємних значень, вегетація озимих культур припинилася.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур нижче мінус 2-8°С не опускалася і була вищою критичної температури вимерзання. Лише місцями у північних областях вона короткочасно знижувалася до мінус 9-11°С.

Така температура була близькою до критичної температури вимерзання озимого ячменю, ріпаку та слаборозвинених з осені рослин озимої пшениці. Тривалість таких знижень становила 1-2 дні.

Нагадаємо, озимі наразі перебувають у задовільному стані.