Агрономія

За другу декаду листопада подекуди випало 3-4 норми опадів

За другу декаду листопада подекуди випало 3-4 норми опадів

На деяких територіях східних та центральних областей за другу декаду листопада зафіксовано рекордну кількість опадів – 3-4 декадні норми. Опади різної інтенсивності (від слабких і помірних до сильних злив та снігопадів), спостерігалися впродовж 4-6 днів на всій території країни.

Про це повідомляє Мінагрополітики з посиланням на дані Укргідрометцентру.

У більшості областей середня обласна кількість опадів за другу декаду листопада становила 124-193% декадної норми (20-28 мм), у Тернопільській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Чернівецькій, Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській та Харківській областях – 207-294 % декадної норми (29-47 мм).

У Волинській та Рівненській областях кількість опадів за декаду була близькою до норми (12-15 мм). Найбільша кількість опадів за декаду відмічалася у Дніпропетровській області – 363% декадної норми (58 мм).

На більшості метеостанцій Дніпропетровської, Харківської областей, на метеостанціях Гайворон (Кіровоградської області) та у Запоріжжі, де за декаду випало від 54 до 75 мм, було на 6-26 мм перевищено максимальну кількість опадів за другу декаду листопада за період спостережень з 1961 року.

Добовий максимум опадів у багатьох районах центральних, Харківської, в окремих районах північних та півночі Одеської областей досягав 20-35 мм (1,2 – 2,3 декадні норми).

Станом на 20 листопада у південних, східних, Полтавській, Дніпропетровській, окремих районах Кіровоградської, Вінницької, Львівської та Волинської областей снігу на полях не було. На решті території країни спостерігався сніговий покрив висотою від 1 до 9 см.

У більшості районів Чернігівської, Київської, окремих районах Сумської, Житомирської, Хмельницької, Тернопільської, Івано-Франківської та Львівської областей його висота становила від 10 до 18 см.

У кінці другої декади листопада у Волинській, Рівненській, у багатьох районах північних, окремих районах Львівської, Хмельницької, Черкаської, Харківської та Миколаївської областей ґрунт промерзав до 1-6 см. На решті території країни він був талий.

Нагадаємо, станом на середину жовтня кількість опадів з початку осені вже досягла 70-90% тримісячної норми.