З новими бур’янами фермер залишається сам на сам, - думка
Якщо по технології виробництва сільськогосподарських культур та по самих культурах інформації вистачає, то з бур’янами фермер залишається сам на сам.
Таку думку висловив власник фермерського господарства «Теллус-Юг» Андрій Щедрінов (Херсонська обл.) в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer.
Так, щоб ідентифікувати один новий бур’ян із дуже потужною кореневою системою, що перебрався на поля з пустелі, та дізнатися, як з ним боротися, фермер проїхав 300 км, аби зустрітися з науковцем із Національного університету біоресурсів і природокористування Миколою Косолапом, який активно пропагує технологію ноу-тілл. Утім, виявилося, що цієї рослини навіть у каталозі немає, відтак, не існує й рецептів для її знищення.
На полях у Київській області зіткнулися з ваточником сирійським. Рослина має потужний корінь, стійка до гербіциду суцільної дії, а після механічного знищення на місці одного пагона виростає кілька.
Аби знайти дієвий засіб проти бур’яну, Андрію Щедрінову разом із сином довелося чимало годин провести в полі з ранцевими обприскувачами, випробовуючи різні суміші гербіцидів. Їх додавали до гліфосату, бо тільки він здатний знищити кореневу систему ваточнику. В результаті підібрали потрійний гербіцид, який не належить до дорогих і «розкручених».
Подолати хвощ польовий теж вдалося після низки експериментів: подіяв Агрітокс, який можна застосовувати тільки на злакових культурах.
Дізнайтесь, як ефективно боротися з бур’янами на конференції «День агронома: прибуткова агрономія».
Додати коментар