Агрономія

Який обробіток ґрунту під озимі найкращий після пізньозбираних попередників

Після гречки ґрунт краще зволожений, порівнюючи з іншими попередниками озимих, які збирають у другій половині літа, і з меншою кількістю бур’янів. Тому після цього попередника основний обробіток під наступну озимину можна обмежити одно- чи дворазовим проходом важкої дискової борони з роздільним коткуванням обробленого поля, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Після кукурудзи на силос, зібраної у фазу молочно-воскової або воскової стиглості зерна, в кращих за зволоженістю регіонах для основного обробітку під озимину краще скористатись різними комбінованими агрегатами, які за один прохід забезпечують високу якість обробітку з доведенням верхнього шару до посівного стану.

За відсутності в господарстві комбінованих агрегатів і в районах недостатнього природного зволоження основний обробіток після цього попередника обмежують дворазовим проходом важкої дискової борони з подальшим без розриву в часі коткуванням.

Близьким до цього може бути основний обробіток і після таких пізньозбираних попередників, як ранньостиглі сорти та гібриди сої, соняшнику й кукурудзи, а також площі після цукрових буряків, звільнених від урожаю до закінчення оптимальних термінів сівби озимих культур.

Раніше повідомлялося, який обробіток ґрунту під озиму пшеницю найоптимальніший після стерньових колосових попередників та який ґрунтообробіток під озиму пшеницю найкраще підходить після зернобобових.