Агрономія

Якою має бути сівозміна у зоні Степу

вирощування культур

З урахуванням ґрунтово-кліматичних та економічних умов у господарствах Степу України мають використовуватися польові сівозміни щонайменше з три-чотири-п’ятипільним чергуванням сільськогосподарських культур і полем чистого пару з насиченням зернових не більше як 55-60%. Такі короткоротаційні сівозміни в умовах ринку є динамічнішими й найгнучкішими, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Як зазначається, пшеницю краще розміщувати по найкращих попередниках – чистих парах, однорічних і багаторічних травах, зернобобових. Третьою й четвертою культурами після пару можуть бути зернофуражні, круп’яні, олійні.

Сівозмна у зоні Степу може бути за однією із запропонованих схем:

Просо загалом менш вимогливе до попередників. Найкращими з них є: просапні, зернобобові, багаторічні бобові трави, капустяні, однак і після зернових воно не знижує своєї врожайності.

Не слід розміщувати просо після багаторічних злакових трав і з обережністю – після кукурудзи через поширення спільних шкідників.

Раніше було названо найкращі знаряддя для закриття вологи в зоні Степу та особливості підготовки поля до сівби ярих у Степу.