Агрономія

Які переваги має водний метод оцінки стану озимих

Водний метод оцінки стану озимих має одну головну перевагу – дає змогу швидко визначити оцінку стану рослин у зимовий період  незамерзлого грунту,  при цьому є цілком надійним і достовірним.

Про це нагадує ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області.

У дво-чотиритипових місцях на полі вирубують або викопують рослини з двох суміжних рядків по 0,5 м. Рослини разом із грудками землі заносять у приміщення й розморожують так само, як і моноліти. За температури в полі вище 0°С розморожувати не треба.

Потім їх відмивають водою кімнатної температури, обрізають корені на відстані 3-4 см, а пагони з листками – за 5-6 см від вузлів кущіння.

Підготовлені таким чином зразки розкладають у неглибокі ємності (можна використати зрізані ПЕТ-пляшки) так, щоб рослини були занурені у воду на 2-3 см вище вузлів кущіння.

Зразки виносять у добре освітлене приміщення з температурою 18…20°С, воду треба міняти кожні два дні. Вже через два-три дні у живих рослин помітне відростання листкових пластинок і вузлових коренів. Остаточне оцінювання можна проводити через сім днів.

Життєздатні рослини активно відростають, утворюють нові листки й корені, пошкоджені – відростають слабо, а з часом припиняють ріст, загиблі – не утворюють нових листків і коренів. Для визначення відсотка життєздатних рослин послуговуються тією самою формулою, що й у методі монолітів.