Агрономія

Які особливості ґрунтообробітку на зрошуваних землях

Які особливості ґрунтообробітку на зрошуваних землях

Зрошення є одним із найінтенсивніших чинників зміни екологічних умов, що проявляються в підвищенні рівня та мінералізації ґрунтових вод, а також забрудненні води й ґрунту, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Погіршення властивостей зрошуваних ґрунтів і зниження їх родючості відбувається головним чином через низьку культуру землеробства, коли в сівозмінах не вирощують багаторічні бобові трави, бракує органічних добрив, безсистемно застосовують пестициди та порушують науково обґрунтовані системи основного обробітку ґрунту.

Практично в усіх районах зрошуваного землеробства спостерігається іригаційна ерозія ґрунтів, розвиток якої супроводжується зменшенням їхньої родючості, погіршенням сольового режиму, агрегатного та фітосанітарного стану, зниженням урожайності сільгоспкультур і замулюванням річок і водосховищ.

Поверхневе стікання в разі поливання дощуванням виникає частіше на ущільнених ділянках (колії сільськогосподарських машин й агрегатів, дощувальної техніки, стежки, польові дороги). Тому система обробітку ґрунту на зрошуваних землях має містити заходи боротьби з ущільненням ґрунтів сільськогосподарськими агрегатами.

За допомогою різного поєднання глибоких щілин, борозен-щілин і способів поливу можна практично протягом усього вегетаційного періоду підтримувати щільність важко- та середньосуглинкового ґрунту на рівні оптимальних показників і тим самим значно підвищити врожайність сільгоспкультур.

Раніше повідомлялося, які особливості щілювання ґрунту за різних умов та правильно здійснити щілювання ґрунту.