Агрономія

Які інформаційні технології в агрономії можуть принести збитки господарству

Останнім часом на ринку з’явилися платформи або програми, які в одному програмному забезпеченні містять численні бази даних, що дозволяє збирати й аналізувати деталізовану інформацію про стан урожаю, проблемні ділянки на полі, метео-зведення, використовувати супутники для аналізу стану посівів. Втім, часто звучать зауваження, що не всі такі інформаційні технології в агрономії ефективні.

Про це AgroTimes розповів док. біол. наук, начальник відділу впровадження та моніторингу технологій у рослинництві агрохолдингу A.G.R. Group Сергій Хаблак.

«Суттєвою проблемою таких програм при диференційованому посіві є те, що, наприклад, при плануванні норми висіву кукурудзи для Лісостепу з різними нормами і створення карти внесення, формуються норми на полі в залежності від зон неоднорідності і родючості ґрунту: 70 тис/га – на високих фонах , 60 тис/га – середніх, 50 тис/га – на слабких ділянках поля», – зазначив експерт.

За його словами, якщо виникає ситуація на полі, коли на ділянці з найменшою нормою висіву 50 тис/га зменшується густота на момент збирання через неконтрольовану проблему шкодочинності шкідника, хвороби, кліматичні умови та інші чинники впливу до 20 тис/га, то це катастрофа і збиток компанії.

Коли відбувається висів з однією оптимальною нормою 70 тис/га без диференційованого посіву, то оптимальна норма висіву для даної зони обрана з урахуванням компенсації насіння на несприятливі умови.

Сергій Хаблак також додав, що ситуація, коли диференційована сівба з різною нормою висіву призводить до так званого зменшення витрат на покупку посівних одиниць насіння, часто обумовлює набагато більші проблеми і збитки в урожайності, в порівнянні з посівом з однією нормою в умовах кліматичних змін і зон з ризикованим землеробством.

Раніше повідомлялося, які нюанси слід врахувати, обираючи елементи точного землеробства.