Агрономія

Які агротехнічні заходи будуть актуальні найближчим часом

Підвищення середньодобової температури, активне прогрівання ґрунту, збільшення довжини світлового дня сприяли активному наростанню біомаси озимих зернових культур та ріпаку.

Про це AgroTimes розповів Олександр Коваленко, менеджер з розвитку продуктів ДСВ-Україна.

«Прокинулися рослини, тварини і комахи. Викопуючи рослини з ґрунту ми можемо знайти ґрунтових черв’яків та личинки травневого хруща, а це означає, що сівба соняшнику вже дуже близько», – зазначив фахівець.

На полях уже здійснений перший комплекс робіт з унесення засобів захисту рослин на полях озимого ріпаку. Закриття вологи дало, як і очікувалося, позитивний ефект, а особливо чітко це спостерігалося на зріджених посівах озимого ріпаку, зауважив Олександр Коваленко.

За його словами, актуальними агротехнічними заходами найближчим часом стануть:

  1. Внесення азотних добрив, адже найближчим часом очікуються опади у вигляді дощу. Потрапивши на вологий ґрунт, добрива будуть мати максимальну ефективність.
  2. Також можна буде закінчити закриття вологи на посівах озимих.
  3. Опади спровокують проростання падалиці соняшнику в посівах озимих зернових культур. Після цього можна буде готуватися до внесення гербіцидів на посівах озимої пшениці та ячменю.

«Хочемо звернути увагу на падалицю озимого ріпаку в посівах озимих зернових, яку потрібно буде проконтролювати, адже є ризик значного впливу на врожайність», – додав Олександр Коваленко.

Раніше повідомлялося, як вивести озимий ріпак зі стресу після перезимівлі.