Агрономія

Як здешевити технологію вирощування ріпаку без втрати врожайності

Як здешевити технологію вирощування ріпаку без втрати врожайності

Стійкий до трибенурон-метилу гібрид ріпаку Майбах, що його виводить на ринок Всеукраїнський науковий інститут селекції (ВНІС), дає змогу істотно здешевити технологію вирощування ріпаку без втрати врожайності.

Про це йдеться у статті «Новітня історія селекції в Україні».

«Якщо взяти до уваги низьку вартість цього гербіциду, то поєднання гібриду та гербіциду дасть змогу аграріям значно зменшити собівартість виробництва ріпаку», – зазначив засновник ВНІС Мирослав Парій. 

Так, норма внесення гербіциду – лише 50 г\га. Тож вартість обробки посівів ріпаку набагато нижча, порівняно з іншими гербіцидами, які використовуються на ріпаку.

«Нині компанії, які пропонують насіння ріпаку, пропонують і гербіциди для їх виробництва. Але ця технологія буде набагато вигіднішою. Фактично в умовах спаду економіки, відсутності обігових коштів, неможливості вигідно продати врожай дешеві, але якісні технології стають вигідною альтернативою», – додає селекціонер.

Нагадаємо, Всеукраїнський науковий інститут селекції виводить на ринок України новий гібрид ріпаку Майбах, стійкий до трибенурон-метилу.