Агрономія
Головне:
Агрономія

Як захистити сходи цукрових буряків від коренеїду

Як захистити сходи цукрових буряків від коренеїду

Торік в Україні спостерігалась тенденція до зменшення розвитку коренеїду на сходах цукрових буряків:3% проти 5% у 2016 році.

Практично в усіх областях, де висівали цукрові буряки, найбільший розвиток коренеїду припав на І-ІІ декаду травня.

Ураження сходів збудниками хвороби суттєво коригувалося погодними умовами, що склалися в період вегетації, а саме – відсутністю достатньої кількості вологи у ґрунті.

Максимальний розвиток хвороби спостережено в Миколаївській (5%), Тернопільській (4%) і Волинській (4%) областях.

У 2018 році розвиток коренеїду буде істотно коригуватися вологістю ґрунту й температурою на фоні суттєвого запасу ґрунтової інфекції, а також якістю посівного матеріалу.

Для обмеження розвитку коренеїду та послаблення його шкодочинності насамперед треба дотримуватися комплексу агротехнічних заходів вирощування культури в різних ґрунтово-кліматичних зонах, серед яких суттєве значення має повернення буряків на попереднє місце сівби.

Розміщувати цукрові буряки потрібно по кращих попередниках, відповідно для кожної зони бурякосіяння. Вносити органо-мінеральні добрива, враховуючи правильне співвідношення елементів живлення.

Важливо дотримуватися строків сівби та глибини загортання насіння, обов’язково обробленого відповідною для кожного регіону захисно-стимуляційною композицією.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали