Агрономія

Як забезпечити повноцінні сходи сидератів

Як забезпечити повноцінні сходи сидератів

Для одержання повноцінних сходів проміжної культури потрібно, щоб технологічні операції в до- та післяпосівний періоди були спрямовані на максимальне збереження наявної вологи в ґрунті, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Обробіток ґрунту потрібно проводити за мінімізованою технологією, не глибше як 5–8 см, найкраще комбінованими ґрунтообробними агрегатами. Проводити його потрібно одночасно або слідом за збиранням основної культури.

На час збирання врожаю ґрунт перебуває у фізичному стані «стиглість затінення», яка характеризується залишковою вологістю. Агротехнічна цінність полягає в тому, що за такої стиглості ґрунт краще розпушується, меншим є питомий опір ґрунтообробних знарядь.

З тим, щоб звести до мінімуму непродуктивні витрати вологи за основного обробітку ґрунту, під проміжні культури треба вирівнювати й ущільнювати поверхню поля, а сівбу провести слідом за обробітком ґрунту з якомога меншим розривом у часі.

Норму висіву післяжнивних культур доцільно підвищити на 15-20% проти норм, рекомендованих для звичайних весняних посівів.

Нагадаємо, ефект від загортання в ґрунт 15-20 т/га сидератів рівноцінний унесенню 20 т/га гною. Раніше повідомлялося, як підвищити ефективність сидерації.