Агрономія

Як воєнні дії впливають на чисельність ґрунтової мікрофлори

Як воєнні дії впливають на чисельність ґрунтової мікрофлори

За результатами дослідження впливу воєнних дій на ґрунти, проведеного науковцями Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського», суттєві зміни чисельності мікрофлори виявили в місцях техногенного забруднення (розлив солярки й кислоти) на звільненій від окупантів території Харківської області, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Через забруднення соляркою чисельність мікроорганізмів усіх досліджуваних груп, за винятком грибів, значно підвищилась, як порівняти з контрольним ґрунтом, деяких груп – у 20 разів.

Унаслідок потрапляння в ґрунт кислоти (імовірно через витікання з акумуляторів) мікроорганізми окремих груп цілком зникли, а чисельність мікроміцетів збільшилась у 8 разів.

Відомо, що кисле середовище є оптимальним для їхнього росту, тому таке підвищення чисельності грибів може слугувати індикатором кислотного забруднення ґрунтів.

У забрудненому соляркою ґрунті значно скоротилася чисельність азотобактера – вона становила 5% обростання грудочок ґрунту, тоді як у контрольному ґрунті цей показник становив 61%. У пробі ґрунту, забрудненому кислотою, азотобактера взагалі не виявлено.

Нагадаємо, найбільше від бойових дій потерпає верхній родючий шар ґрунту.