Агрономія

Як виявити ураження сої фузаріозом

Як виявити ураження сої фузаріозом

Симптоми фузаріозу проявляються як на ранніх етапах розвитку рослин сої, так і пізніше.

Хвороба проявляється у вигляді побуріння і загнивання проростків. На сім’ядольних листочках з’являються бурі округлі плями у вигляді виразок, самі листочки жовтіли.

У вологу погоду на місцях плям утворюється світло-рожевий наліт – спороношення збудника хвороби. Уражені тканини розм’якшуються і рослини гинуть.

У пізніші фази розвитку (утворення бобів) спостерігається фузаріозне в’янення. Листки, уражені фузаріозом, жовтіють, окремі з них засихають, рослина в’яне.

На поперечному розрізі прикореневої частини стебла можна помітити побуріння судин, іноді стебло біля кореневої шийки набувало коричневого кольору.

У період цвітіння і початку утворення бобів, а в ряді випадків значно раніше виявляється пожовтіння, згортання з країв, засихання й опадання листків, стебло в кореневій шийці набуває темно-коричневого забарвлення, у результаті чого рослина в’яне.

У вологу погоду в основі стебла з’являються оранжево-рожеві скупчення грибниці.

Ознакою фузаріозу є також знебарвлення стулок бобів з утворенням на них у вологу погоду жовтогарячого нальоту.

Зерно в уражених бобах формується щупле, часто зі зморшкуватою оболонкою, а у вологу погоду і з білувато-рожевим нальотом. Таке зерно втрачає схожість або дає уражені сходи.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!