Агрономія

Як у ГК «Агрейн» вирівнюють рН ґрунтів, – досвід

Як у ГК «Агрейн» вирівнюють рН ґрунтів, – досвід

У господарствах Групи компаній «Агрейн» вапнування ґрунтів  здійснюють одразу після завершення збирання озимих культур. Такий підхід – частина системної роботи з відновлення та підвищення родючості земель, а також оптимізації рН для майбутніх посівів.

Про це AgroTimes розповів головний агроном агрогрупи Тарас Корнієнко.

«У багатьох регіонах нашої присутності, особливо на Поліссі та в Лісостепу, проблема закислення ґрунтів стоїть досить гостро. Без нейтралізації кислотності ми не можемо повністю розкрити потенціал мінерального живлення і генетичний потенціал культур. Закислення не лише знижує засвоєння макро- і мікроелементів, а й блокує розвиток корисної мікрофлори, що негативно впливає на родючість і врожайність»,

– пояснює головний агроном Тарас Корнієнко.

Вапнування ґрунтів дозволяє відновити кислотно-лужний баланс, покращити структуру ґрунту та забезпечити оптимальні умови для розвитку культур. У господарствах Групи компаній “Агрейн” ця практика ґрунтується на науковому підході та системному моніторингу.

Щороку на полях агрогрупи здійснюється агрохімічний супровід із відбором зразків і лабораторним аналізом ґрунтів. На основі отриманих даних формуються карти-завдання, які визначають конкретні ділянки з підвищеною кислотністю. Це дозволяє здійснювати локалізоване, диференційоване внесення вапна — лише там, де воно дійсно необхідне.

Такий цілеспрямований підхід забезпечує високу ефективність, дозволяє оптимізувати витрати, знизити навантаження на довкілля та отримати стабільний агрономічний ефект.

«У деяких випадках економічна віддача від правильно проведеного вапнування навіть перевищує ефект від внесення мінеральних добрив. І що важливо – це довготривала інвестиція в якість ґрунтів, яка працює кілька років поспіль»,

– додає Тарас Корнієнко.

Нагадаємо, досвідом роботи з пожнивними рештками як джерелом органіки поділилися в «Агрейн».