Як строки сівби і спосіб удобрення впливають на врожай гречки
Урожайність гречки залежить від правильно підібраних строків сівби і способу підживлення культури.
Згідно з дослідженнями науковців Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, вища врожайність гречки спостерігається в літніх посівах – 16,2 проти 15,3 ц/га за весняних.
Водночас за органічної системи удобрення (18 тонн гною на 1 га сівозмінної площі) надлишок врожаю гречки становить 3,1 ц/га, за мінеральної (N45P45K45) – 2,2, за комбінованої (4,5 тонн/га гною + N22,5P34K18) – 2,1 ц/га.
Вищі посівні й врожайні властивості насіння формуються за звичайного способу сівби на фоні азотних і калійних, фосфорних і повного мінерального добрива в дозі N45P45K45.
За звичайної сівби врожайність насіння у варіантах фосфорного удобрення становить 14,2 ц/га, азотного і калійного 13,6 ц/га, азотного і фосфорного – 12,7 ц/га. Водночас за широкорядної сівби врожайність у варіантах фосфорного та калійного, азотного й калійного та повного мінерального добрива складає 13-13,1 ц/га.
Як на весняних, так і на літніх посівах гречки формування основної кількості насіння під впливом систем удобрення відбувалося в першій і другій декадах періоду плодоутворення.
Додати коментар