Агрономія

Як сформувати ефективну систему підживлення озимої гірчиці

Як сформувати ефективну систему підживлення озимої гірчиці

Озима гірчиця вибаглива до поживних речовин у ґрунті. На формування тонни насіння вона споживає 55–60 кг азоту, 20–30 кг фосфору та 35–60 кг калію. Норми мінеральних добрив визначають за результатами ґрунтової діагностики, пише журнал The Ukrainian Farmer.

За низької забезпеченості ґрунту азотом і фосфором оптимальна доза основного добрива на чорноземах і каштанових ґрунтах – N60P60 кг діючої речовини на гектар. Калійні добрива вносять на полях із низьким умістом обмінного калію чи на ґрунтах легкого гранулометричного складу в дозі К40 кг діючої речовини на гектар.

Органічні добрива вносять під попередник. Фосфорно-калійні добрива потрібно вносити під основний обробіток ґрунту, а азотні – у весняне підживлення, як до початку вегетації по мерзлоталому ґрунту, так і в пізніші строки.

Унесення значних доз азоту перед сівбою, особливо на родючих ґрунтах, не допускається, бо призводить до переростання рослин гірчиці восени та, як наслідок, часткове або повне їх вимерзання. Зупинити активний ріст гірчиці можна, застосувавши ретарданти.

Раніше повідомлялося, як підготувати ґрунт до сівби озимої гірчиці та які особливості якісного збирання озимої гірчиці.