Агрономія

Як продуктивність кукурудзи різних груп стиглості корелюється зі строками сівби

Як продуктивність кукурудзи різних груп стиглості корелюється зі строками сівби

Найбільш радикально серед елементів сортової агротехніки на агроекологію впливає саме строк сівби кукурудзи, визначаючи такі її складові, як тепло- та вологозабезпеченість, фотоперіод, фітосанітарні умови тощо, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Результати досліджень свідчать, що гібриди ранньостиглої групи забезпечують урожайність за всіх строків сівби, а гібриди середньостиглої групи треба сіяти за ранніх й оптимальних строків.

Формування врожаю зерна залежало в основному від морфобіологічних властивостей досліджуваних біотипів, строків сівби, а також погодних умов періоду вегетації. Найбільший рівень урожайності зерна гібридів кукурудзи різних груп стиглості формується за сівби в ранній строк – ІІІ дек. квітня.

Проте слід наголосити, що по кожній групі стиглості гібриди мають свої біологічні особливості, а саме холодостійкість. Найбільший рівень урожайності зерна ранньостиглих гібридів одержано за сівби у ІІІ декаду квітня, оскільки вони більш холодостійкі.

Більшість гібридів середньоранньої групи сформували високу врожайність за сівби І та ІІ декаду травня. Сівба гібридів у більш ранні строки без протруєння насіння від шкідників і хвороб та нестійких до ранньовесняних холодів призводить до зниження польової схожості.

Крім того, є ймовірність потрапляння сходів в останні весняні заморозки, які можуть зашкодити нормальному росту й розвитку рослин, що також негативно впливає на схожість, і в результаті зменшується рівень урожайності.

Нагадаємо, станом на кінець минулого тижня кукурудзи обмолочено на площі 3 573,1 тис. га, за врожайності 77,3 ц/га намолочено 27 млн 615 тис. тонн.