Агрономія

Як працювати з кислотністю ґрунту за вирощування пивоварного ячменю, – досвід

Як працювати з кислотністю ґрунту за вирощування пивоварного ячменю, – досвід

Для ячменю найкращою є слабокисла або нейтральна реакція ґрунту в межах 6-7%. Будь-яка органіка, зокрема сидерати, підвищує кислотність ґрунту внаслідок мінералізації органіки в сполуки. Тому потрібно ретельно за цим стежити.

Про свій досвід у цьому питанні розповів головний агроном господарства «Агрокрай» Василь Косюк в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Ми використовуємо дозволені в органічному виробництві кальцієвмісні добрива, і вони стабілізують кислотність ґрунту. Також намагаємося менше вносити хімічних добрив, які мають фізіологічну кислу реакцію. Кислотність зазвичай підвищують сірковмісні добрива, хоча саму сірку також потрібно вносити. Тому ми дивимось по ґрунтах на полях: де більш лужна реакція, намагаємось вносити сульфат амонію, щоб кислотність трішки впала, а також інші фізіологічно кислі добрива з умістом сірки. Адже сірка є одним з основних макроелементів, без якої не можна уявити деякі процеси в ґрунті і в рослині»,

– пояснив Василь Косюк.

За його словами, для зернових сірка важлива для підвищення вмісту білка, клейковини, адже сірка входить у структуру білків. Тому мусять порівнювати рівень кислотності на різних полях і дивитись, на яке поле можна внести кальцій, а на яке – сірку. Проходить два-три роки й міняється послідовність унесення кальцію на одне поле, а сірки – на інше.

Раніше було названо найкращі попередники пивоварного ячменю, а також повідомлялося, які особливості підготовки ґрунту під сівбу пивоварного ячменю.