Як отримати сходи озимини за сівби в сухий ґрунт, – досвід
ДСП «Агро-форум 2» обробляє землі в Херсонській області, у зоні з обмеженим вологозабезпеченням. Відтак, у компанії навчилися отримувати сходи озимини навіть за сівби в сухий грунт, пише журнал The Ukrainian Farmer.
«Найперший спосіб зберегти вологу – проводити менше технологічних операцій із ґрунтом. Уже років п’ять ми не оремо – і на богарі, і на зрошенні застосовуємо або технологію strip-till, або глибоке розпушення», – зазначив головний агроном господарства Шаген Айдінян. Зазвичай готують ґрунт під озимину так: після збирання попередника боронами розтягують солому, вносять по 100 кг/га сульфату амонію й задисковують.
Якщо потрібно, знищують бур’яни гербіцидом суцільної дії. І далі на частині полів сіють озимину сівалкою Мзурі. Частину площ під пшеницю готують за традиційною технологією: після розтягування соломи, внесення добрив, дискування здійснюють глибоке розпушення.
«Якщо стан ґрунту дозволяє провести передпосівну культивацію та знищити бур’яни, наприклад, коли пройшов дощ, то ми це робимо. Якщо бур’янів немає, то передпосівну культивацію все одно проводимо. Сіють пшеницю, вносячи в рядок NPK з підвищеним умістом фосфору і чекаємо сходів. Зазвичай у нас останні п’ять років так складаються погодні умови, що ми змушені сіяти пшеницю в сухий ґрунт. Але, навіть якщо дощ пройде аж в листопаді, все одно сходи будуть і пшениця встигне сформувати вегетативну масу, щоб нормально ввійти в зиму», – розповів головний агроном господарства Шаген Айдінян.
Раніше повідомлялося, від чого залежить вдала перезимівля озимої пшениці в Лісостепу.