Агрономія

Як обрати ділянку для відбору проб озимих зернових

Як обрати ділянку для відбору проб озимих зернових

До відбору проб озимих зернових для визначення ступеню життєздатності вузла
кущення на кожній конкретній земельній ділянці потрібно підходити відповідно до її розміру й конфігурації, рослини відбирати по довжині маршруту відбору рівномірно, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Слід уникати нетипових елементів мікрорельєфу (країв полів, ям, канав, візуально неоднорідних за складом і кольором плям й інших ділянок, що явно відрізняються від основної площі тощо).

Першу точкову пробу відбирають не на краю обстежуваної земельної ділянки, а на відстані, що дорівнює половині відстані між точками відбору. Кількість відібраних проб має відповідати таким вимогам: за однорідного ґрунтового покриву один зразок на 5 га, а за неоднорідного – один зразок на 1 га.

На еродованих схилах доцільно відбирати зразки зліва і справа від осі елементарної ділянки. У відібраних на полі рослин після їх відтавання обрізають коріння на відстані 2 см, а стебла з листками – на відстані 5-6 см від вузла кущення і поміщають вертикально в ростильники (спеціальні посудини), які наполовину заповнюють водою.

Нагадаємо, перший відбір монолітів, який здійснювали 25 січня, засвідчив добрий стан більшості озимих зернових.