Як густота стояння рослин впливає на урожайність кукурудзи, – дослідження
Для підвищення захисту кукурудзи від несприятливих чинників довкілля та підвищення врожайності зерна досліджено вплив рістрегуляційних препаратів і різних варіантів густоти стояння рослин (70; 80; 90 тис. рослин/га) на продуктивність гібридів інтенсивного типу, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Згідно з результатами досліджень Інституту зрошуваного землеробства, на формування насіннєвої продуктивності культури впливали всі зазначені чинники.
У середньому за період проведення досліджень максимальну урожайність кукурудзи (16,28 т/га) встановлено в гібрида Арабат за густоти стояння 80 тис. рослин/га. Порівнюючи з контролем, обробка препаратом сприяла підвищенню врожайності на 1,36 т/га. У випадку густоти стояння 70 тис. рослин/га обробка регулятором росту теж підвищила врожайність.
У разі збільшення густоти стояння до 90 тис. рослин/га врожайність насіння мала тенденцію до зниження на 10%, як порівняти з варіантами з густотою 80 тис./рослин. Без обробки препаратом урожай знижувався в середньому на 12%. Тобто гібрид Арабат негативно реагує на загущеність посівів.
Гібрид Скадовський найбільшу врожайність сформував за густоти стояння 90 тис. рослин/га. Приріст врожайності, порівнюючи з варіантами з густотою 70 тис./рослин/га, становив 1,1 т/га. Обробка рістрегуляційним фунгіцидом забезпечила найбільшу середню врожайність на рівні 13,85 т/га.
Гібрид Каховський найбільшу врожайність сформував за густоти стояння 80 тис. рослин/га та за обробки препаратом. Зменшення густоти рослин до 70 тис./га призвело до зниження врожайності на 13,6%. Найбільше падіння врожаю спостерігали за густоти стояння 90 тис. рослин/га.