Агрономія

Як формують структуру посівів у Придніпровському кластері KERNEL

Як формують структуру посівів у Придніпровському кластері KERNEL
Посіви кукурудзи в Придніпровському кластері KERNEL

Підхід до формування структури посівних площ у Придніпровському кластері KERNEL (Київська, Полтавська, Черкаська області) науково та економічно обґрунтований. Тут обов’язково враховують попередник і його біологію, ґрунтово-кліматичні умови, агрохімічний склад ґрунту й економічну складову вирощування культури по роках.

Про це розповів провідний агрономом Придніпровського кластера компанії KERNEL Олександр Мельник в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

Торік у його підпорядкуванні було дві культури: на кукурудзу припадало 48%, на сою – 52% посівних площ. А цього року до структури посівів входитиме також соняшник.

«Загалом, формуючи сівозміну, ми завжди застосовуємо модельне планування на наступні 3–5 років. Також обов’язковим є формування масивів культур, що дає змогу бути ефективнішими в логістичних процесах. Наприклад, 2022 року, коли почалася повномасштабна війна, ми зменшили частку кукурудзи в сівозміні на користь сої до економічно обґрунтованої величини»,

– зазначив Олександр Мельник.

За його словами, крім скорочення логістичних витрат на економіку вирощування культури значною мірою впливає її реалізаційна ціна та потенціал зони вирощування, оскільки з технологією вирощування цієї культури все є зрозумілим – вона оптимальна. І це в компанії також ураховують.

Раніше повідомлялося, як обирають гібриди кукурудзи у Придніпровському кластері KERNEL та як зберігають економічну ефективність застосування ЗЗР.