Агрономія

Як ефективно оптимізувати технологію вирощування соняшнику, – експерт

Як ефективно оптимізувати технологію вирощування соняшнику, – експерт

Аби здешевити технологію вирощування соняшнику й при цьому не надто зменшити врожайність, треба насамперед якісно готувати ґрунт, створити максимально сприятливий мікрорельєф ґрунту, максимально вирівняний, без ущільнень.

Таку думку висловив керівник агрономічного сервісу компанії «Євросем», директор наукового підрозділу «Поле знань» Олександр Корецький в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

За його словами, це досягається за допомогою якісної техніки, добре налаштованих культиваторів. Окрім того, треба зменшити логістичні навантаження на поле. Наприклад, застосовуючи багатокомпонентні фунгіциди, комбінуючи пестицидний захист з удобренням. Це заощадить час і зменшить кількість проходів по полю.

«Окреме зауваження щодо спалювання стерні – цього не можна робити. Це знущання із землі. Такий захід полегшить обробку ґрунту, але шкодить мікрофлорі, що генерує запаси поживних речовин для рослин», – зазначив Олександр Корецький.

Дотримуючись цих правил, норми внесення добрив можна зменшити.

«До речі, в наших дослідах ми не вносимо добрива, звісно, якщо вони не стосуються дослідження системи живлення. Наше завдання – показати, як у природних умовах, за якісної підготовки ґрунту, правильної густоти, строків сівби можна отримати оптимальний результат без мінеральних чи органічних добрив. Можу сказати, що ми отримуємо врожайність на рівні середньої по господарствах, які працюють із міндобривами. Із застосуванням добрив можна розраховувати на збільшення врожаю на 15%», – додав фахівець.

Нагадаємо, цього року прогнозують збільшення посівних площ під олійними культурами. Торік урожай соняшнику зібрали менший майже на 40%, ніж у 2021-му.