Агрономія

Як біотехнології дозволяють вирощувати хліб прибутково

Як біотехнології дозволяють вирощувати хліб прибутково
Терміни перезимівлі озимих

Вартості пшениці 5 тис. грн/т (на 1 серпня) недостатньо для покриття значних витрат на добрива, засоби захисту, паливомастильні матеріали. А крім того, існує ще й орендна плата за землю, відсотки за банківські кредити, амортизаційні відрахування та загальновиробничі витрати. Виходом можуть бути біотехнологічні рішення, що компенсують нестачу міндобрив та активують біозахисний агроценоз.

Це в статті в  журналі The Ukrainian Farmer зазначає Андрій Литовченко, кандидат економічних наук, співробітник «НМТЦ «Агробіотех» НАН та МОН України.

Він зазначає, що при переходу до біотехнологічної моделі керування, потрібно виокремити чинники, якими можна керувати для досягнення загальної мети — отримання прибуткового врожаю.

«Головним ресурсом біотехнологічної моделі є родючість ґрунту, його біологічна активність і супресивність. Це є взаємопов’язані між собою поняття, – наголошує вчений. – Супресивні ґрунти продукують природний захист рослин у симбіозі з мікробіотою. Ексудати рослин через кореневі волоски стимулюють, збагачують і підтримують ґрунтові мікроорганізми як першу лінію захисту від збудників хвороб. Ґрунтовий мікробіом містить не лише живі мікроорганізми, а і їхні гени, метаболіти та білки, які сприяють загальному пригніченню сторонніх патогенів». 

Він додає, що більшість мікроорганізмів перебувають у ґрунті й існують як малоагресивні спільноти, які чекають на поживні речовини або виділення кореневих ексудатів для свого росту й розвитку.

Читайте також: Біотехнологічні рішення компенсують брак мінерального живлення