Агрономія

Як захистити органічну сочевицю від бур’янів

Як захистити органічну сочевицю від бур’янів

У багатьох країнах світу, особливо європейських, особливу увагу звертають на одержання харчових продуктів без застосування мінеральних добрив і хімічних пестицидів.

За органічної технології хімічний захист від бур’янів замінюють комплексом агротехнічних операцій.

Після сівби проводять декілька боронувань легкими або середніми боронами як до появи сходів, так і за наявності молодих проростків культури.

Найефективнішим це є тоді, коли бур’яни перебувають у фазі «ниточки». Найкращі результати одержують за боронування у спекотні сонячні дні, коли тургор рослин дещо знижений.

Зазвичай перше досходове боронування виконують через 4-5 днів після закінчення сівби, наступні – мірою появи бур’янів.

Цю операцію проводять по діагоналі поля, зуби борін мають бути добре загострені, а їх скіс спрямований у бік руху агрегата.

Крім зниження забур’яненості, боронування руйнує ґрунтову кірку, розпушує поверхню ґрунту, в результаті чого зменшується випаровування води.

Доволі ефективним для таких цілей також є застосування пружинних борін, які все частіше можна спостерігати на наших полях. Вони менше травмують молоді проростки сочевиці, а також краще «вичісують» бур’яни.

Високу якість роботи забезпечує також ротаційна мотика, що має високу продуктивність (до 100 га за зміну) та низький рівень травмування рослин.

Робочі органи створюють сприятливий фон для початкового росту кореневої системи, порушують кірку та на 100% знищують бур’яни у фазу «ниточки».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!