Агрономія

Виявлено негативний уплив азотних добрив на накопичення бобовими азоту

Попри поширену думку про переваги бобових попередників, які фіксують та накопичують біологічний азот і таким чином забезпечують ним наступну у сівозміні культуру, дослідження показують, що бобові не накопичують на суттєвому рівні біологічний азот, а зусилля щодо стимуляції симбіотичної фіксації не дуже допомагають цьому процесу.

Про це AgroTimes сказав експерт-дорадник з агрохімії кандидат с.-г. наук Броніслав Котвицький. 

«Одна з головних причин цього – удобрення бобових азотом. Якщо фосфорні добрива, мікроелементи (особливо молібден) сприяють цьому процесу, то азотні добрива діють у протилежному напрямку. Наші дослідження виявили негативний вплив азотних добрив на накопичення конюшиною симбіотично фіксованого азоту», – зазначив учений. 

За словами науковця, застосування азотних добрив під покривну культуру з підсівом конюшини та для безпосереднього підживлення конюшини (по N30 і 60  кг/га) призводило до зменшення нагромадження біологічного азоту в середньому на 24-34% та до зменшення коефіцієнта азотфіксації в 1,2-1,5 рази. У посушливі роки, порівняно із сприятливими, нагромадження біологічного азоту зменшувалось в 1,3-1,8 рази (за відсутності азотних добрив) та в 1,6-5,6 рази при їх застосуванні.

Читайте також:Зернові найкраще обробляти ретардантами на початку колосіння

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!