Агрономія
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Агрономія

Виявлено негативний уплив азотних добрив на накопичення бобовими азоту

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Попри поширену думку про переваги бобових попередників, які фіксують та накопичують біологічний азот і таким чином забезпечують ним наступну у сівозміні культуру, дослідження показують, що бобові не накопичують на суттєвому рівні біологічний азот, а зусилля щодо стимуляції симбіотичної фіксації не дуже допомагають цьому процесу.

Про це AgroTimes сказав експерт-дорадник з агрохімії кандидат с.-г. наук Броніслав Котвицький. 

«Одна з головних причин цього – удобрення бобових азотом. Якщо фосфорні добрива, мікроелементи (особливо молібден) сприяють цьому процесу, то азотні добрива діють у протилежному напрямку. Наші дослідження виявили негативний вплив азотних добрив на накопичення конюшиною симбіотично фіксованого азоту», – зазначив учений. 

За словами науковця, застосування азотних добрив під покривну культуру з підсівом конюшини та для безпосереднього підживлення конюшини (по N30 і 60  кг/га) призводило до зменшення нагромадження біологічного азоту в середньому на 24-34% та до зменшення коефіцієнта азотфіксації в 1,2-1,5 рази. У посушливі роки, порівняно із сприятливими, нагромадження біологічного азоту зменшувалось в 1,3-1,8 рази (за відсутності азотних добрив) та в 1,6-5,6 рази при їх застосуванні.

Читайте також:Зернові найкраще обробляти ретардантами на початку колосіння

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!