Агрономія

Високий уміст азоту в ґрунті призводить до затримки появи бульбочок у сої

Високий уміст мінерального азоту у ґрунті призводить до затримки появи бульбочок сої та знижує інтенсивність азотфіксації, тоді як невеликі дози азоту її стимулюють.

Таких висновків дійшли науковці Інституту зрошуваного землеробства НААН у ході досліджень сорту сої Святогор в умовах Південного Степу України, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Мінеральний азот є одним із важливих зовнішніх чинників, що впливають на утворення й розвиток кореневих бульбочок сої і їх азотфіксувальну активність.

Як зазначають науковці, збільшення щільності посіву з 300 до 1 млн схожих насінин/га супроводжувалося зменшенням кількості бульбочок на рослині: на ділянках без добрив та на тлі N30 — на 13, а на тлі N60 — на 14 одиниць.

Щодо їх маси спостерігалася подібна залежність: зі збільшенням щільності посіву спостерігалася маса бульбочок на одну рослину зменшувалась.

На тлі добрив (N30 і N60) маса бульбочок також зменшувалася залежно від збільшення норми висіву на 0,05–0,07 одиниць відповідно.

Таким чином, підвищення дози азотного добрива з N30 до N60 у польових умовах істотно не впливало на симбіотичний процес, але спостерігалася тенденція як до меншого накопичення бульбочок на рослині, так і їх маси.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!