Агрономія

Викачування гною шлангами у 9 разів ефективніше, ніж бочками

Викачування гною шлангами у 9 разів ефективніше, ніж бочками

Викачування лагун рідкого гною на відстань у 4,5 кілометра одним комплектом шлангової системи було у 9 разів ефективнішим, ніж вивезення бочками.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів Ян Бондаренко, керівник відділу агропоєктів компанії «А.ТОМ», яка надає послуги з викачування лагун і внесення на поля рідкого свинячого та коров’ячого гною, а також виробляє обладнання для компостування.

Він зазначив, що є кілька способів унесення гною на поля — викачування шланговою системою та вивезення бочками. За першого способу гній із гноєсховищ можна викачувати й подавати в поля на відстань до 4,5 км за допомогою одного комплекту обладнання. У такому разі продуктивність унесення становить мінімум 2000 кубометрів добрива на день. Залучивши більше комплектів, відповідно, можна збільшити відстань від гноєсховищ до полів для внесення добрив. Вочевидь, викачування лагун і внесення на поля гною шланговою системою набагато ефективніше, ніж унесення гною бочками. Адже в такому разі необхідно кілька бочок великих об’ємів і, відповідно, кілька тракторів. 

«Навіть за цілодобового режиму роботи максимальна продуктивність унесення гною бочками на відстань 4,5 км становитиме не більше ніж 400 кубометрів, — підкреслив Ян Бондаренко. — Натомість шланговою системою наш рекорд становив 3600 кубометрів».

Він також додав, що вартість послуг викачування шлангами значно нижча, ніж вивезення бочками.

Читайте також: Органічні добрива виробляють і фермери, що не мають тваринництва